03 травня 2021, 13:17

У Китаї штрафуватимуть за марнотратство в їжі: прийнято закон

Китай прийняв закон про харчові відходи, який забороняє марнотратство їжі, а також створення, поширення відео про переїдання та вводить додаткову плату за залишення їжі на тарілках у закладах харчування. Передбачається, що такі заходи сприятимуть збереженню ресурсів та екологічному суспільству. Про це повідомляє веб-сайт Global Times.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Китай починає спеціальні дії проти сквотерів торгових марок"

Довгоочікуваний закон був офіційно схвалений Постійним комітетом Національного народного конгресу. Очікується встановлення базового кодексу поведінки та побудови довгострокового механізму зупинки харчових відходів, а також спрямування суспільства на виховання раціональних та здорових звичок харчування.

Закон із 32 пунктів забороняє відеоблогерам створювати та розповсюджувати в інтернеті відео про надмірне споживання їжі. За порушення цієї норми загрожує штраф до 100 тис. юанів ( 15 451 доларів).

Закон також дозволяє ресторанам стягувати з відвідувачів додаткову плату, якщо останні залишають на тарілці надмірну кількість їжі. Операторам сфери харчування загрожують покарання, якщо вони вводитимуть в оману споживачів або спонукатимуть «замовляти надмірну кількість їжі та спричиняти явні відходи». Правопорушники отримають попередження та їм загрожуватиме штраф у розмірі до 10 тис. юанів. Закон передбачає максимальний штраф у розмірі 50 тис. юанів операторам громадського харчування, які марно витрачають велику кількість їжі.

Закон також передбачає потенційні штрафи для ЗМІ – радіо, телебачення та інтернет-сайтам, – які видають публікації або розповсюджують рекламу харчових відходів, включаючи рекламу переїдання. Невиконання офіційного попередження урядових органів може призвести до штрафу до 100 тис. юанів та припинення бізнесу з метою «виправлення».

До того ж, закон заохочує продовження кампанії «Очистіть свою тарілку». До прийняття нормативного акта ця загальнонаціональна кампанія набирала популярності у всій країні, на стінах багатьох ресторанів, шкіл та університетів вивішували плакати та гасла проти харчових відходів.

Юридичні експерти заявили, що головна роль цього закону полягає в тому, щоб очолити відстоювання ресурсозберігаючого та екологічно чистого суспільства. Чжен Фенгтян, професор Школи аграрної економіки та розвитку сільських районів Китайського університету Женьмінь, заявив, що законодавство допоможе підприємствам, споживачам та урядам у галузі харчової промисловості вирішувати проблеми серйозних відходів законним шляхом, використовуючи або штрафи, або винагороди за регулювання харчових відходів.

«Щороку в промисловості громадського харчування Китаю витрачається приблизно 18 млрд кілограмів їжі», – повідомляє Інформаційне агентство Сіньхуа, посилаючись на загальнонаціональні польові дослідження, проведені депутатами Конгресу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати