18 лютого 2020, 18:33

У Києві відбувся «Насіннєвий форум 2020»

АСС

18 лютого Американська торговельна палата в Україні спільно з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу», Асоціацією «Українське насіннєве товариство» та Насіннєвою асоціацією України, за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, провели «Насіннєвий форум 2020» у Міжнародному виставковому центрі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Причини виникнення показника Sперевищ в системі електронного адміністрування ПДВ».

Насіннєвий форум – це щорічний захід, присвячений обговоренню сучасних тенденцій насіннєвого ринку та останніх змін у галузі з представниками органів державної влади та насіннєвого бізнесу.

У форумі взяли участь представники аграрного бізнесу, насіннєвих та дистриб’юторських компаній, представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Українського інституту експертизи сортів рослин, Державного підприємства  «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

Учасники форуму обговорили сучасні тенденції та перспективи розвитку насіннєвої галузі, а також виклики та досягнення у сфері насінництва. Представники бізнесу мали змогу ознайомитися з планами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у сфері насінництва на 2020 рік, дізнатися про співпрацю з міжнародними партнерами, почути про підсумки роботи органів сертифікації насіння за 2019 рік та плани на поточний рік (процедури, строки, ціни, реєстри), а також дізнатися про основні аспекти проведення державних перевірок.

У вітальному слові, Віце-президент Американської торговельної палати в Україні Тетяна Прокопчук зазначила: «За даними опитування щодо бізнес-клімату в Україні, яке ми провели разом з компанією-членом Палати Citibank, аграрний сектор було названо одним із найбільш привабливих секторів для інвестицій. Компанії не лише виробляють насіння, а й зміцнюють економіку України, розвиваючи інновації, будуючи заводи та сплачуючи податки. І тому важливо створювати всі необхідні умови для успішної роботи насіннєвих компаній в Україні. Насіннєвий форум 2020 є чудовим майданчиком для того, щоб обговорити виклики, що стоять перед нами, та разом знайти нові можливості для розвитку галузі».

Юлія Прохода, Голова Асоціації «Українське насіннєве товариство», підкреслила важливість проведення Насіннєвого форуму-2020: «Один раз на рік усі учасники насіннєвого ринку України мають можливість зібрати разом і увесь приватний сектор, і представників держави, та обговорити усі задачі і виклики нового сільськогосподарського сезону. Діалог дає можливість почути один одного і краще підлаштувати ринок відповідно до актуальних потреб».

За словами виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Сюзани Григоренко, комерційний глобальний ринок насіння продовжує зростати: «Насіннєві компанії є безпосередніми учасниками розвитку аграрного сектору, його оновлення та постійного руху вперед. У насіннєвій галузі понад 15% від обсягів продажу насіння спрямовується на наукові дослідження і розробки. Створення необхідних умов для інновацій в селекції вимагає постійної взаємодії між галуззю та урядом, а також узгодженості зі світовими тенденціями».

Читайте також: «СЕТАМ запускає доставку майна по Україні».

Радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен підкреслив, що «незалежно від розміру господарства, типу продукту чи споживача, якісне насіння - передумова хорошого врожаю… Україна – важливий гравець на міжнародному продовольчому ринку, який має амбітні цілі щодо виробництва насіння та продукції рослинництва, а також надійний партнер Нідерландів. Ми впевнені, що такі заходи як щорічний Насіннєвий форум сприяють налагодженню тісної співпраці всіх гравців насіннєвого ринку України, щоб українські сільгоспвиробники могли вибирати лише з найкращого насіння».

Олег Нестеров, координатор насіннєвого комітету Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» підбив підсумки заходу, зазначивши, що «Насіннєвий форум став майданчиком, де можна не лише поспілкуватися з колегами, але й поставити питання представникам влади, обговорити проблемні моменти в насінництві, а також подискутувати з лідерами сектору і дізнатися про їхнє бачення та досвід роботи на українському ринку».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати