11 червня 2015, 12:46

У Києві відбувся головний Форум з корпоративного управління в Україні

Event Envoy

5 червня 2015 вдруге пройшов Міжнародний форум корпоративних секретарів «Корпоративне управління. Довіра. Інвестиції» - єдиний в Україні регулярний професійний захід у сфері корпоративного управління. В ході форуму було оголошено результати конкурсу «Корпоративний секретар року».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відкривав Форум Олександр Окунєв, голова правління Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ), який привітав 110 учасників з 6 країн і трьох частин світу і побажав успішної роботи. Також з вітальним словом від організаторів та партнерів виступили Олена Волошина, керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Олексій Поволоцький, корпоративний секретар групи «ДТЕК», лауреат конкурсу «Корпоративний секретар року 2013», Євген Петрик, директор компанії «ЕМКОН» , член правління ПАКУ.

Пані Волошина зазначила, що МФК, як один з найбільших міжнародних інвесторів в українську економіку, більше п'яти років спільно з ПАКУ імплементує в Україні кращі світові практики, методичні розробки у сфері корпоративного управління. Пан Поволоцький з упевненістю сказав, що цей захід є головним Форумом з корпоративного управління в Україні.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Тимур Хромаєв в ході свого виступу зазначив, що одним з важливих напрямків НКЦПФР є питання корпоративного управління та розкриття інформації: «Комісія хоче підвищити відповідальність усіх, хто надає інформацію, яка в результаті є складовою оцінки фінансових ризиків. І компанії, і емітенти мають відповідати за ті дії, які вони роблять, і за ту інформацію, яку вони виносять в публічне поле». Відповідаючи на запитання учасників, пан Хромаєв сказав, що Комісія - це не каральний орган. «Регулювання має стати розумним, жорстким, але при цьому мати достатньо широкі можливості для трактування. В англійському розумінні – це discretion и professional judgment», - зазначив він.

Про європейську практику участі незалежних директорів у компаніях зі значною державною часткою розповів Оллі Віртанен, генеральний директор консалтингової компанії «Virtanen Associates Oy», генеральний секретар Асоціації Професійних членів ради директорів Фінляндії, член Ради Європейської конфедерації асоціацій директорів (ecoDa). У Фінляндії існує банк даних членів Рад, яким керують приватні компанії і в якому відбувається відкрите змагання агентств, що винаймають директорів в держкомпанії за певними характеристиками. Коли приходить час щорічних зборів, компанія звертається в банк даних з проханням знайти потрібних їм людей. Також пан Віртанен вказав, що основні принципи роботи Рад для всіх держкомпаній у Фінляндії такі самі, як у компаній, які перебувають у лістингу фондових бірж. Переговори між державою і приватними власниками компанії ведуться на рівні невиконавчих директорів. Тому від складу Ради, від комунікації між директорами залежить успіх або провал діяльності компанії. У Фінляндії держава визнала, що добра якість корпоративного управління додає цінність компанії.

На питання про можливість стати незалежним членом Ради української компанії і про розмір винагороди при цьому пан Віртанен відповів: «Якби мені запропонували увійти до ради великої української компанії, я поставив би чотири питання: покажіть бухгалтерські документи за останні три роки, який юридичний статус у компанії (чи є судові тяжби у компанії), наскільки досвідчені нинішні виконавчі керівники і як власник бачить поточний стан та перспективи компанії. Питання про свою винагороду я поставив би тільки після цього».

Олександр Окунєв, голова правління Професійної асоціації корпоративного управління, акцентував увагу учасників Форуму на тому, що останнім часом в діяльності Рад дедалі більш важливу роль набирає організація в компанії функції антикорупційного комплаєнс, а також анонсував проект ПАКУ в даній сфері, розповів про можливі форми участі і запросив учасників приєднатися до нього.

Окремий блок Форуму був присвячений розвитку інституту Корпоративного секретаря та його функцій, обов'язків і відповідальності в діяльності зарубіжних і українських компаній.

Про міжнародні стандарти діяльності та досвід їх застосування в різних країнах світу розповіла Елісон Діллон Кібірідж, керівник Британського інституту дипломованих секретарів та адміністраторів (ICSA) в Уганді; корпоративний секретар Barclays Bank plc, Head Office London (1998-2002), Unilever (2003-2007). На думку пані Кібірідж, корпоративний секретар повинен займати керівну, а не адміністративну посаду в компанії і повинен виконувати обов'язки в наступних чотирьох сферах: корпоративне управління, комплаєнс, надання консультацій та комунікація. Корпоративний секретар повинен зосередити увагу на тому, «як» щось робиться, а члени Наглядової ради на тому, «що» і «чому» має бути зроблено.

Також пані Кібірідж уточнила, що необхідно усвідомлювати, що в регульованих організаціях (держкомпаніях, банках тощо) роль функції комплаєнс буде більш важливою, але, звичайно, корпоративний секретар корисний всім компаніям. Також Елісон Діллон була переконана, що «для того, щоб корпоративний секретар міг забезпечити здійснення належного управління, професійні організації рекомендують не поєднувати функції корпоративного секретаря компанії з виконанням функцій юриста або бухгалтера».

Євген Петрик, директор компанії «ЕМКОН», член Правління ПАКУ, представив оновлений членами ПАКУ Професійний стандарт корпоративного секретаря і запросив до його обговорення.

Також на Форумі виступили: Юрій Нікітін, заступник Голови Фонду державного майна України, Юрій Попов, головний експерт з правознавства, консультант Центру комерційного права, Анатолій Єфименко, консультант з корпоративного управління Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Ігор Андрусик, начальник відділу стратегічного розвитку компанії «IBI Rating Agency», Євген Петрик, директор компанії «ЕМКОН», член Правління ПАКУ, Олександр Ніколайчик, старший юрист юридичної фірми «Саєнко Харенко», Олексій Поволоцький, керівник Департаменту з корпоративного управління / корпоративний секретар холдингової компанії Групи ДТЕК, Галина Потопальська, корпоративний секретар ПАТ «Альфа-Банк», Микита Коломнін, консультант компанії «ICSA Software International», Євген Круть, менеджер Департаменту з корпоративного управління ДТЕК / секретар Наглядової ради ПАТ «КИЇВЕНЕРГО».

На завершення Форуму були оголошені результати Конкурсу «Корпоративний секретар року», який визначив найбільш успішного та ефективного корпоративного секретаря за минулі 2013 - 2014 рр. Ним стала Галина Потопальська, корпоративний секретар ПАТ «Альфа-банк». Лауреатами конкурсу стали: Юлія Матата, керівник юридично-договірного відділу ПрАТ «Пріоком» та Євген Круть, менеджер Департаменту з корпоративного управління компанії «ДТЕК» / секретар Наглядової ради ПАТ «КИЇВЕНЕРГО». Також у конкурсі були визначені ряд номінацій. Переможцем у номінації «За внесок у просування професії» стала Юлія Солодка, начальник відділу корпоративного управління і правових питань ТОВ «НК «Альянс-Україна», в номінації «За кращий аналітичний матеріал» - Євген Круть, менеджер Департаменту з корпоративного управління ДТЕК / секретар Наглядової ради ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», в спеціальній номінації партнера форуму Investoir Relations Agency «За кращу IR-практику» Дмитро Янчішен, юрист Управління корпоративних відносин Юридичного департаменту Групи компаній «UkrLandfarming» і Юлія Матата, керівник юридично-договірного відділу ПрАТ «Пріоком».

Детальна інформація про Міжнародний форум корпоративних секретарів «Корпоративне управління. Довіра. Інвестиції »і фотозвіт на сайтах: www.forum-ks-2014.cgpa.com.ua, www.eventenvoy.com.ua  

Довідка

Організатори: Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ), Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Партнери: Енергетична компанія ДТЕК, компанія «Емкон», компанія «ДМ» та Investor Relations Agency. Спонсор нагородження: ICSA Software International.

Офіційний event-провайдер - компанія Event Envoy.

Форум відбувся за підтримки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Фонду державного майна України, Української асоціації інвестиційного бізнесу, Ліги страхових організацій України, ПАРД&АФП, Асоціації правників України, Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України, Асоціації адвокатів України, Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, Центру комерційного права, Американо-української ділової ради та Міжнародного інституту бізнесу.

Генеральний ТВ-партнер – телеканал Перший діловий.

Головний новинний медіа-партнер: ІА «Інтерфакс-Україна». Інформаційно-правовий партнер: компанія «ЛІГА: ЗАКОН». Ексклюзивний інтернет-партнер: ЮРЛІГА. Юридичні медіа-партнери: Юридична газета, Юридична практика. Інформаційна підтримка: Cbonds, Prostobiz.ua, Prostobankir.com.ua, Prostopravo.com.ua, Fixygen.ua, StockWorld.com.ua.

1(1)

72

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати