13 квітня 2016, 13:03

У Києві представили першу в Україні платформу фінансування судових спорів OpenLex

DSC_0310


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


12 квітня в прес-центрі ІА «ЛігаБізнесІнформ» відбулася презентація першого в Україні проекту з інвестування в судові процеси - платформи OpenLex.

Високі судові витрати, оплата роботи юристів протягом тривалого часу, високі ставки судового збору тощо – об'єктивні фактори, які роблять неможливим участь у судових справах для багатьох потенційних позивачів.

Проект OpenLex є першою в Україні платформою, за допомогою якої потенційні учасники судових процесів зможуть знаходити інвесторів для організації комплексного фінансування судової справи на всіх її етапах. Такі рішення є оптимальними як для позивачів, які отримують кошти для ведення судової справи, так і для інвесторів, адже в разі перемоги вони отримують свою фіксовану частку від суми, яку буде стягнуто за результатами судового спору.

Автори ідеї, засновники й розробники проекту підкреслюють, що OpenLex є універсальною платформою, якою зможуть скористатися як підприємці, так і приватні особи.

DSC_0307

За словами CEO OpenLex, партнера Правової групи "Домініон" Михайла Гончарука, проект може бути цікавий трьом категоріям учасників.

По-перше, мова йде про позивачів, які не мають коштів на тривалий судовий процес. По-друге, участь у проекті може зацікавити юристів – тих, хто з певних причин не готовий працювати на результат, або ж тих, кому не вистачає фінансування, зокрема, для участі у тривалому судовому процесі.

По-третє, це потенційні інвестори – люди, які готові профінансувати той чи інший судовий процес.

"Тобто, ми ставимо перед собою мету об'єднати всі три категорії з тим, щоб кожен отримав своє. Позивач зміг відстояти своє право в суді, або інший структурі, юрист міг отримати оплачувану роботу, а інвестор міг отримати прибуток", - додав Михайло Гончарук.

DSC_0322

CEO OpenLex підкреслив, що на платформі будуть представлені різні категорії справ: спадкові, про стягнення заборгованості, аж до справ в міжнародних арбітражах.

"Головна ідея полягає в тому, щоб об'єднати тих людей, які не можуть відстояти свої права в суді з тих чи інших причин, і «звести» із тими, хто може їм у цьому допомогти ", - підсумував він.

У дискусії щодо перспектив розвитку і функціонування проекту взяли участь представники судової системи, малого і середнього бізнесу, інвестиційних фондів.

DSC_0327

Сьогодні платформа OpenLex вже запрацювала у тестовому режимі, і експерти очікують, що найближчим часом вона буде враховувати всі нюанси українських реалій ведення судових справ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати