03 квітня 2018, 16:20

У 2017 р. отримали правову допомогу 18 952 учасника АТО

ГО "Юридична Сотня"

У 2017 р. 18 952 учасника війни України проти російської агресії отримали правову допомогу на гарячій лінії ГО "Юридична Сотня". Серед них 2% звернень надійшли від сімей загиблих.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Четверту частину звернень становили складні справи, які потребували, зокрема, допомоги адвокатів-волонтерів "Юридичної Сотні" у суді. Найбільше телефонували з Київської, Дніпропетровської, Донецької, Львівської, Запорізької областей.

Про це розповіла голова ГО "Юридична Сотня" Леся Василенко під час презентації річного звіту організації за 2017 р.

"На четвертому році війни кількість учасників бойових дій продовжує зростати. Хоч рівень поінформованості ветеранів щодо своїх прав помітно виріс, залишається невирішеною ціла низка системних проблем соціальної підтримки. Справи, з якими звертаються, дедалі складнішають, а їх кількість подвоїлася", - зазначила Леся Василенко.  

Згідно статистики організації, запитували військовослужбовці найчастіше щодо: служби за контрактом, невиплати грошового забезпечення, звільнення з основного місця роботи, отримання земельної ділянки, розірвання контракту, нарахування пенсії, отримання (відновлення) посвідчення учасника бойових дій, оскарження дій військової частини, пільг для учасників бойових дій та інвалідів війни: проїзду, освіти, медичної допомоги, пільг на освіту для дітей учасників бойових дій, житла, оформлення групи інвалідності, ВЛК, МСЕК.

За словами юриста-аналітика "Юридичної Сотні" Вікторії Лавренюк, через недосконалість законодавства частину звернень неможливо було вирішити, тому юристи "Юридичної Сотні" стали авторами 6 нормативно-правових розробок. Серед них такі, які допоможуть отримати грошову допомогу сім’ям загиблих учасників війни України проти російської агресії, які померли після звільнення з військової служби (законопроект №6268), запроваджують рівні права жінок і чоловіків у структурах безпеки і оборони (законопроект №6109), посилять соціальний захист військових заручників (№6231). Частину законопроектів було прийнято у першому читанні.

Також організація розробила проект державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників АТО до 2022 р.

Завдяки роботі організації вдалося звернути увагу народних депутатів на важливі законопроекти, які були зареєстровані у Верховній Раді ще з початку війни, проте не виносилися на голосування. Кампанія #півднядлязахистузахисників об’єднала відомих ветеранів та волонтерів, які взяли участь у відео-флешмобі із закликом підтримати 9 законопроектів, спрямованих на соціально-правовий захист учасників війни України проти російської агресії. Нині п’ять з них прийнято Верховною Радою у першому читанні, та два – у цілому. За словами юристів ГО "Юридична Сотня", адвокаційна діяльність щодо даних законопроектів триває й надалі.

Леся Василенко зазначила, що у 2018 р. організація сконцентрує свою увагу на остаточному вирішенні питання безстрокових контрактів, статусу добровольців та іноземців, стане організатором освітніх проектів для ветеранів та працюватиме над посиленням міжнародної співпраці, зокрема шляхом створення міжнародної коаліції допомоги ветеранам в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати