25 березня 2015, 12:41

Турецьке судно заарештоване за захід до окупованого Севастополя

Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

Печерський районний суд міста Києва задовільнив клопотання слідчого про арешт судна «Kanton» (тоннажем 5 тисяч) та заборону його використання у зв’язку з порушенням порядку заходу у закриті порти АР Крим. Про це повідомляє Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Слідчі Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідують факти порушення суднами порядку заходу у закриті порти АР Крим (в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) з метою заподіяння шкоди інтересам держави», - зазначають у прес-службі ГПУ.

Як повідомив заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор А. Матіос, під час слідства було встановлено, що означене судно під прапором острівної держави Тувалу у липні 2014 року незаконно перебувало у закритому порту міста Севастополь, а у березні цього року зайшло для завантаження до Херсонського морського торгівельного порту.

Завдяки негайно організованим та проведеним відповідно до кримінального процесуального законодавства України слідчим діям, отримано беззаперечні докази щодо вчинення капітаном судна – громадянином Туреччини злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до п’яти років з конфіскацією транспортних засобів.

У зв’язку з цим, йому складено письмове повідомлення про підозру, яке у передбаченому законодавством порядку разом із запитом про міжнародну правову допомогу направлено до компетентних органів Турецької Республіки.

Зараз судно перебуває у Херсонському морському торгівельному порту.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати