23 серпня 2019, 16:27

Третина безготівкових розрахунків платіжними картками у pos-терміналах відбувається безконтактно

Прес-служба НБУ

Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) із використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за результатами I півріччя 2019 р. становила 2 352 млн шт., а їхній обсяг - 1 667 млрд грн. Ці показники, якщо порівняти з I півріччям 2018 р., зросли на 28% кожен.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ оптимізував порядок здійснення касових операцій банків".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

(для перегляду натисніть на зображення)

00

Водночас кількість безготівкових операцій становила 1 918,1 млн шт., а їхній обсяг - 823,2 млрд грн. Тобто сьогодні безготівковими є вісім із десяти операцій з платіжними картками. Крім цього, частка безготівкових розрахунків з початку цього року зросла на 4,3% і становила 49,4% (у I та II кварталах 2019 р. - 49,6% та 49,2% відповідно).

Розподіл безготівкових операцій із використанням платіжних карток за підсумками I півріччя 2019 р. свідчить, що найбільша кількість операцій припадає на розрахунки в торговельних мережах - 51%. За обсягами безготівкових операцій домінують перекази з картки на картку - 40,5%. Загальна кількість платіжних карток в Україні станом на 1 липня 2019 р. становила 63,2 млн шт. (з них понад 60% - це активні платіжні картки), що на 6% більше, якщо порівнювати з початком 2019 р.

Також зберігається тренд щодо поширення безконтактних платежів, зокрема за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв. Їхня популярність зумовлена безпекою, швидкістю та зручністю таких операцій.

Так, безготівкові операції за допомогою безконтактних та токенізованих карток разом становлять майже третину від загальної кількості та обсягу безготівкових операцій з використанням платіжних терміналів (30% та 29% відповідно). При цьому продовжує зростати й кількість таких карток. З початку цього року кількість безконтактних платіжних карток збільшилася більше, ніж на третину (на 36%) - до 5,3 млн шт., токенізовані платіжні картки зросли майже на чверть (на 24 %) - до 1,4 млн шт. Тобто, кожна сьома платіжна картка в Україні є безконтактною.

Популярність безконтактних операцій позитивно впливає на розширення безконтактної платіжної інфраструктури. З початку 2019 р. мережа безконтактних торговельних платіжних терміналів зросла на 18,7% - до 262,8 тис. од. На сьогодні вже 86% торговельних POS-терміналів в Україні забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати (станом на 1 січня 2019 р. - 79,4%).

За кількістю платіжних карток та платіжних пристроїв для їхнього обслуговування домінують м. Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Найменша кількість платіжних пристроїв спостерігається на заході країни та у Луганський, Донецькій областях.

Нагадаємо, у НБУ запрошують долучитися до обговорення стратегії розвитку фінансового сектору України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати