28 вересня 2020, 13:45

ТПП України затвердила зміни до Регламентів МКАС і МАК при ТПП України

ICAC

17 вересня 2020 року за поданням Президій МКАС і МАК при ТПП України Президією ТПП України були затверджені зміни до Регламентів МКАС і МАК при ТПП України, які будуть введені в дію з 1 листопада 2020 року і застосовуватимуться розгляді справ, прийнятих до провадження МКАС і МАК при ТПП України з 1 листопада 2020 року, а також, за відсутності заперечень сторін – до всіх справ, які знаходяться у провадженні МКАС і МАК при ТПП України станом на 1 листопада 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Раді пропонують створити систему громадського здоров'я».

Про це повідомляє ICAC.

Зазначається, що з метою вдосконалення процесу арбітражного розгляду спорів, підвищення його ефективності та виконуваності арбітражних рішень, а також своєчасно реагуючи на вплив карантинних обмежень на бізнес процеси, що зазнали незворотних змін у всьому світі, були напрацьовані зміни до Регламентів МКАС і МАК при ТПП України, які умовно стосуються чотирьох категорій питань:

1. Зміни, що стосуються вдосконалення арбітражного розгляду, направлені на підвищення ефективності арбітражу для сторін та комфортності арбітражного розгляду

- Враховуючи проведену реформу українського процесуального законодавства та врегулювання питання арбітрабільності спорів не тільки у спеціальному законі - «Про міжнародний комерційний арбітраж», але й у Господарському процесуальному кодексі України, були внесені відповідні зміни до статті 3 Регламентів МКАС і МАК при ТПП України, а також доповнено статтю 4 нової частиною, яка кореспондується із частиною третьою статті 22 Господарського процесуального кодексу України;

- Внесено зміни до статті 36 Регламентів МКАС і МАК при ТПП України, передбачена можливість для сторін залучати представників зокрема з числа іноземних громадян та організацій, передбачено умови, за яких можлива заміна представника сторони, а також відповідальність представників за зловживання процесуальними правами та порушення Регламентів;

- Доопрацьовано статтю 52 щодо доказів та доказування;

- Вдосконалено механізм перевірки арбітражного рішення;

- Враховано сучасні підходи і практику іноземних арбітражних інституцій змінено підходи до розподілу додаткових витрат арбітражного провадження, зокрема витрати, які сторона несла у зв’язку із призначенням нею іноземного арбітра, у разі винесення рішення на її користь, можуть стягуватися із сторони, проти якої таке рішення винесено.

2. Зміни, що стосуються спрощення і врегулювання процедури усних слухань і використання відео-зв’язку

Вдосконалено правове регулювання проведення усних слухань справ із використанням відео-конференц-зв’язку.

Так окремою частиною статті 47 врегульовується можливість складу Арбітражного суду або одного із арбітрів брати участь у усному слуханні справи в режимі відеоконференції, що дозволить залучати до розгляду більше арбітрів з іноземних країн, а також заощадить витрати сторін у разі призначення іноземних арбітрів. Деталізовано порядок участі сторони (сторін) у усному слуханні справи в режимі відеоконференції. Передбачено право складу Арбітражного суду щодо встановлення порядку проведення усних слухань, включаючи дату, тривалість, форму, зміст, процедуру, кінцеві строки та місце, а також щодо форми проведення усних слухань (очно, онлайн або у комбінований спосіб).

3. Зміни, що покликані сприяти поступовому переведенню арбітражного розгляду у повністю цифрове середовище

З метою поступового переведення арбітражного розгляду у повністю цифрове середовище, передбачено обов’язкове направлення сторонами документів у електронній формі та визначено момент отримання арбітражними інституціями електронних повідомлень сторін.

4. Зміни, що обумовлені судовою практикою оспорювання, визнання та виконання рішень МКАС і МАК при ТПП України

МКАС і МАК при ТПП України на постійній основі здійснюють моніторинг судової практики щодо оспорювання та визнання і приведення до виконання винесених ними арбітражних рішень. У зв’язку з цим, були внесені зміни до статті 11 Регламентів щодо направлення/вручення стороні документів, статті 22 щодо участі третіх осіб та статті 31 щодо порядку формування складу Арбітражного суду.

Повний текст рішення Президії ТПП України щодо оновлених Регламентів МКАС і МАК при ТПП України доступний до перегляду на даній сторінці, а також для зручності користувачів порівняльна таблиця доступна за посиланням.

Нагадаємо, МОН пропонує до обговорення проєкт Стратегії розвитку вищої освіти.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати