12 серпня 2020, 12:36

Товари придбано за рахунок капітальних трансфертів: чи буде право на податковий кредит

Вісник ДФСУ

Оскільки кошти, які виділяються з бюджету у вигляді капітальних трансфертів за кодом бюджетної класифікації 3210 "Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" та/або 2610 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)", надходять до платника ПДВ в рахунок оплати вартості поставлених ним товарів/послуг, ОЗ, то на дату їх зарахування на банківський рахунок такий платник податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи із вартості товарів/послуг, основних засобів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Працівник відсутній на роботі в день звільнення: що робити з трудовою книжкою?".

Так, товари/послуги, ОЗ, придбані за рахунок коштів, що надійшли платнику податку у вигляді капітальних трансфертів, субсидій та поточних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником ПДВ і суми ПДВ, сплачені  при їх придбанні, відносяться до складу податкового кредиту на підставі ПН, складених та зареєстрованих в ЄРПН постачальниками таких товарів/послуг.

При цьому якщо придбані платником ПДВ товари/послуги, ОЗ призначаються для використання або починають використо-вуватися в неоподатковуваних операціях (у тому числі в операціях, що звільняються від оподаткування ПДВ та/або не є об’єктом оподаткування ПДВ) та/або в операціях, що не є його господарською діяльністю, то такий платник ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ зобов’язаний буде нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН зведену ПН.

За інформацією Вісника ДФСУ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати