07 липня 2021, 8:33

Типові помилки при заповнені податкової звітності з рентної плати за користування надрами

Пресслужба ДПС

При заповненні звітності з рентної плати за користування надрами, зокрема додатку 1 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до податкової декларації, платники припускаються таких неправомірних помилок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Затверджено нові форми заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку"

Про це повідомляє пресслужба ДПС.

1. Застосування понижуючого коефіцієнта 0,95, при обчисленні податкових зобов’язань, без зазначення спеціального дозволу на користування надрами, номеру та дати державної експертизи виконаної за власний кошт.

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІV «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» до п. 252.22 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) внесені зміни, де при обчисленні податкового зобов’язання з Рентної плати застосовується коефіцієнт 0,95 замість 0,7 у разі дотримання надрокористувачем умов провадження діяльності з видобування, які встановлені затвердженими у визначеному законодавством порядку кондиціями на мінеральну сировину ділянки надр, в межах якої здійснюється видобування на підставі виконання надрокористувачем, не раніше ніж за 5 років до дати обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати, державної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин.

2. Застосування  неіснуючих ставок. Чинні ставки Рентної плати передбачені п. 252.20 ст. 252 ПКУ.

3. Визначення об’єкту оподаткування, розрахункової та/або фактичної вартості товарної продукції є необхідними елементами при обчисленні податкового зобов’язання з Рентної плати, однак деякими платниками не зазначено даного показника, що унеможливлює перевірку достовірності задекларованих грошових зобов’язань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати