27 травня 2020, 15:06

Судова реформа: громадські організації пропонують владі план дій

Transparency International Ukraine

Провідні громадські організації, які займаються реформами у сфері правосуддя, пропонують владі план дій для побудови справді незалежного суду в Україні. Чотири головні умови для незалежності суду відобразили у Карті судової реформи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Справжня судова реформа неможлива без якісного оновлення ВРП, - заява ГО"

Про це йдеться на сайті Transparency International Ukraine.

Так, минулої осені парламент ухвалив законопроект про судову реформу. Проте, як зазначається, жодних змін закон не приніс: спочатку реформу заблокувала Вища рада правосуддя, а в березні Конституційний Суд скасував ключові її положення.

"Зараз в судовій владі бракує близько 2500 суддів, а орган, який мав би їх набрати - Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС), - відсутній. Старі проблеми теж нікуди не зникли:

  • у Верховному Суді досі працюють 44 недоброчесних судді;
  • Окружний адміністративний суд Києва погруз в корупційних скандалах;
  • Конституційний Суд скасовує структурні реформи;
  • недоброчесні судді успішно проходять переатестацію, принципові судді ж піддаються тиску.

Через це судам в Україні довіряють лише близько 13% громадян. Після того як реформа була заблокована, ані Офіс Президента, ані фракція "Слуга народу" не запропонувала свій комплексний план виходу з кризи", - зазначають ГО.

Тому Громадські організації Фундація DEJURE, Центр Протидії Корупції, ВГО “Автомайдан”, Центр політико-правових реформ та Transparency International Ukraine сформували чотири умови, без виконання яких незалежного суду в Україні не буде:

- оновлені Вища рада правосуддя та ВККС;

- очищення і оновлення судів;

- нова якість адміністративного судочинства;

- оновлений Конституційний Суд.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати