03 травня 2021, 12:20

Судова практика ВС у справах, пов'язаних з обігом цінних паперів

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд судової практики щодо вирішення спорів, пов'язаних з обігом цінних паперів та реалізацією прав, які підтверджуються цінними паперами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Пенсійні фонди почали інвестувати у іноземні цінні папери"

Судовою палатою для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС здійснено вивчення й узагальнення судової практики вирішення Верховним Судом спорів, пов’язаних з обігом цінних паперів та реалізацією прав, які підтверджуються цінними паперами.

Огляд містить висновки Верховного Суду, які сприятимуть сталості та єдності судової практики у справах з названих спорів, зокрема, щодо таких питань, як:

- підвідомчість справ, пов’заних з обігом цінних паперів;

- обрання способу захисту у спорах, пов’язаних з обігом цінних паперів;

- забезпечення позову у спорах, пов’язаних з обігом цінних паперів;

- купівля-продаж цінних паперів, примусовий викуп акцій тощо;

- захист прав, що випливають з акцій;

- набуття права власності на акції під час приватизації;

- обіг векселів та облігацій.

Систематизований огляд правових висновків Верховного Суду стане в пригоді суддям, адвокатам, юристам, науковцям, діяльність яких пов’язана зі сферою обігу цінних паперів та реалізацією прав, які підтверджуються цінними паперами, а також учасникам таких правовідносин.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати