27 березня 2020, 15:31

Суди отримали рекомендації щодо забезпечення роботи в умовах карантину

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя рекомендувала судам неухильно дотримуватися приписів постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 щодо запровадження карантину з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звернулася до ВРУ щодо критичної ситуації з фінансовим забезпеченням органів правосуддя".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Крім того, ВРП надала судам такі рекомендації:

  • безперервно здійснювати судочинство у невідкладних справах, які визначені процесуальними кодексами та судами (суддями), з дотриманням балансу між правом на безпечне довкілля для суддів, сторін у справах та правом доступу до правосуддя;
  • за можливості проводити судові засідання в режимі реального часу через Інтернет;
  • на час терміну дії карантину організувати гнучкий графік роботи суддів та працівників апаратів судів, зборам суддів встановити чергування суддів для вирішення невідкладних процесуальних питань та невідкладних справ в особливих видах проваджень;
  • обмежити доступ у судові засідання осіб, які не є учасниками проваджень;
  • судові засідання проводити з використанням суддями та сторонами у справах засобів індивідуального захисту;
  • перейти на опрацювання електронної кореспонденції;
  • за наявності технічної можливості забезпечити працівникам апарату суду умови для виконання посадових обов’язків дистанційно;
  • довести до відома учасників судових процесів можливість відкладення розгляду справ у зв’язку із карантинними заходами.

Як зазначається, для оперативного напрацювання органами системи правосуддя пропозицій щодо здійснення ефективних заходів, спрямованих на забезпечення стабільної роботи судів та органів системи правосуддя в умовах карантину, Вища рада правосуддя створила координаційну раду. До її складу залучені: Голова ВРП, Голова ВС (за згодою), Голова РСУ (за згодою), Голова ДСАУ України, Голова Служби судової охорони, Голова Комітету ВРУ з питань правової політики (за згодою), Генеральний прокурор (за згодою), Міністр юстиції України (за згодою), Голова НААУ (за згодою).

Як повідомлялося раніше, ВРП звернулася до Президента України, ВРУ із пропозицією внести зміни до процесуальних кодексів, які б забезпечили право осіб на доступ до правосуддя в умовах карантину, запровадженого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в частині, що стосується проведення засідань органів судової влади в режимі реального часу через Інтернет та продовження (зупинення) строків на оскарження судових рішень.

Нагадаємо, питання заробітної плати прокурорів: КСУ ухвалив рішення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати