22 липня 2021, 13:39

Суддю Дзержинського райсуду м.Харкова Ірину Грищенко тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя

Пресслужба ВРП

21 липня 2021 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко Ірини Олексіївни до дисциплінарної відповідальності та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Сім аргументів, чому законопроєкт № 5068 провалить судову реформу, – звернення ВРП"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Вказане рішення зумовлене тим, що дії судді під час розгляду кримінальної справи могли вказувати на її позапроцесуальне спілкування з особою, що притягається до адміністративної відповідальності. Результати та наслідки такого спілкування суперечать завданням і цілям правосуддя та становить загрозу для авторитету правосуддя.

28 травня 2020 року судді Грищенко І.О. було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме: прохання надати для себе та одержання службовою особою, яка займає відповідальне  становище, неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища.

ВРП неодноразово приймала рішення про відсторонення Грищенко І.О. від здійснення правосуддя. Зокрема, рішенням ВРП від 30 березня 2021 року № 723/0/15-21 суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І.О. тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Наразі розгляд справи триває у Вищому антикорупційному суді.

Слід зазначити, що Дисциплінарна палата не досліджувала питання наявності або відсутності вини Грищенко І.О. у вчиненні кримінального правопорушення. Перебіг кримінального провадження не має значення для розгляду питання про дисциплінарну відповідальність судді, крім випадків, прямо передбачених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Водночас, Третя Дисциплінарна палата встановила, що характер порушень, допущених суддею, свідчить про недотримання норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя.

У Кодексі суддівської етики зазначено, що суддя має уникати позапроцесуальних взаємовідносин з одним із учасників процесу або його представником у справі за відсутності інших учасників процесу, а також будь-якого незаконного впливу на його діяльність, пов’язану зі здійсненням правосуддя, не має права використовувати своє посадове становище в особистих інтересах чи в інтересах інших осіб та не повинен дозволяти цього іншим.

Нагадаємо, у разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати