22 лютого 2021, 14:21

Судді у відставці та помічники суддів не будуть зобов’язані стажуватися в адвокатів: законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, що розширює перелік осіб, які звільняються від проходження стажування в адвокатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кошти від ліцензій азартних ігор будуть фінансувати медицину, спорт та культуру - законопроєкт"

Про кого йде мова у законопроєкті?

Положеннями проєкту Закону № 5095 від 18.02.2021 пропонується внести зміни до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та звільнити від проходження стажування осіб, які на день звернення мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше п’ять років, або стаж роботи на посаді судді щонайменше один рік.

Відповідно до положень законопроєкту, від проходження стажування фактично будуть звільнені:

  • особи, що пропрацювали на посаді помічника судді та мають стаж роботи в сфері права не менше 8 років (з яких три роки до призначення на посаду та п’ять років стажу на посаді помічника судді);
  • особи, що пропрацювали на посаді судді, стаж професійної діяльності яких у сфері права становить щонайменше 6 років (з яких п’ять років до призначення на посаду судді та щонайменше один рік на посаді судді).

Але це стосуватиметься не всіх

Для осіб, яких було звільнено з посади суді через порушення вимог щодо несумісності, порушення обов’язку підтвердити законність джерела походження майна, вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або через виявлення невідповідності займаній посаді судді, обов’язок проходження стажування в адвоката пропонується залишити.

Автори законопроєкту вважають, що потреба в перевірці практичної компетентності помічників суддів та таких суддів у відставці не є виправданою, адже стаж їх роботи в сфері права на відповідних посадах дозволяє стверджувати про їх обізнаність з правничою професією та наявністю практичних знань та навичок. Саме тому недоцільно зобов’язувати суддів, які пішли у відставку але мають намір продовжувати здійснювати професійну діяльність в сфері права в якості адвокатів, після здачі відповідного кваліфікаційного іспиту проходити стажування в адвоката.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати