06 січня 2022, 11:44

Суд визнав протиправною невиплату страхової компенсації медсестрі, яка захворіла на COVID-19 під час роботи

Пресслужба Івано-Франківського окружного адміністративного суду

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь медсестри зі Снятинського району.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Відповідач у справі - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.

Як повідомляється у матеріалах справи, позивач працює на посаді медичної сестри анестезиста палати інтенсивної терапії відділення для лікування хворих з COVID-19. Захворіла на коронавірус внаслідок виконання своїх професійних обов`язків, що підтверджується актом розслідування.

У грудні 2020 року жінка перебувала на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. У березні 2021 року їй встановили 2 групу інвалідності та втрату 30 % професійної працездатності через коронавірусну інфекцію, а у травні позивач звернулася до відповідача щодо призначення виплати їй разової допомоги.

Втім, їй відмовили, вказавши, що захворювання та встановлення інвалідності і ступеня втрати професійної працездатності відбулися не протягом одного календарного року.

У рішенні Івано-Франківського окружного адмінсуду зазначається:

«Такий алгоритм виключає можливість особам, які можуть захворіти чи захворіли коронавірусною хворобою протягом останніх трьох місяців календарного року, фізично отримати в тому ж календарному році рішення МСЕК. Трактування поняття «протягом одного календарного року» відповідачем, ставить в нерівні умови медичних працівників».

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати