13 січня 2021, 18:23

Суд відмовив у скасуванні антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України

«Ілляшев та Партнери»

12 січня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив керуючій компанії холдингу "Білоруська цементна компанія", а також імпортерам її продукції ТОВ "Бєлбудматеріали-Україна", ТОВ "Пиломатеріали-Сервіс", ТОВ "БК "Комфорт-Буд" у задоволенні всіх позовних вимог за всіма позовами про скасування антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України. Про це повідомили в прес-службі відомої юридичної фірми "Ілляшев та Партнери", яка захищає інтереси національних товаровиробників – ПрАТ "Дікергофф Цемент Україна", ПрАТ "ХайдельбергЦемент Україна", ПАТ "Подільський Цемент" (група компаній CRH Ukraine) і ПрАТ "Івано-Франківськцемент" – у цьому судовому процесі в якості третіх осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ""Ілляшев та Партнери"представила Україну в першому спорі в рамках Угоди про асоціацію з ЄС".

Таким чином, суд визнав необхідність захисту порушених прав національних виробників цементу в Україні від демпінгового імпорту товару в Україну, який допускався виробниками цементу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова та наносив значної шкоди національним товаровиробникам. Справа слухалась понад 1,5 роки.

Зазначається, що у 2019 році компанія холдингу білоруський товаровиробник та імпортери звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовами про визнання протиправним і скасування Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 21.05.2019 року № АД-417/2019/441103 про застосування строком на п’ять років остаточних антидемпінгових мит щодо імпорту цементу в Україну, зокрема клінкерів цементних і портландцементу походженням з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова. Для портландцементу та клінкеру походженням з Республіки Білорусь розмір мита був встановлений на рівні 57,03%.

Рішення МКМТ було оскаржено до ОАС м. Києва в частині застосування антидемпінгових заходів до товару з Білорусі та Молдови, шляхом подання декількох позовів. Окружний адміністративний суд м. Києва об’єднав позови в одне провадження під єдиним номером №640/11242/19.

Предметом спору у справі було визнання протиправним та скасування рішення МКМТ, визнання протиправними дій Мінекономрозвитку України та зобов’язання МКМТ прийняти рішення про припинення антидемпінгового розслідування. Національні виробники вступили у справу третіми особами без самостійних вимог на стороні відповідачів.

Над проектом працювали партнер Олена Омельченко, радники Валерія Гудій та Олег Трохимчук, юрист Олексій Горбатюк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати