17 квітня 2024, 14:17

Суд стягнув з комунального підприємства майже пів мільйона гривень за порушення природоохоронного законодавства

Господарський суд Тернопільської області

Тернопільська окружна прокуратура звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовом до комунального підприємства про стягнення 476 580,80 грн шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КГС ВС визначив, хто є належним відповідачем за позовом власника землі про знесення самочинного будівництва"

Про це повідомляє Господарський суд Тернопільської області.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, в процесі здійснення ним планової господарської діяльності, порушив норми природоохоронного законодавства, шляхом складування відходів в межах прибережної захисної смуги річки Серет на території гідропарку "Топільче", внаслідок чого забруднено земельну ділянку та знищено зелені насадження. Прокурор стверджував, що такі дії відповідача завдали збитки державі в розмірі 476 580,80 грн.

Дослідивши усі обставини справи, суд погодився з доводами прокурора щодо порушення комунальним підприємством норм природоохоронного законодавства. При цьому суд врахував, що для встановлення чи мало місце правопорушення, основним доказом є акт перевірки, в якому зафіксований факт правопорушення, який (акт), вiдповiдно до статтi 7 Закону України "Про основнi засади державного нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi", є документом, що фiксує факт проведения планових, позапланових перевiрок суб'єктiв rосподарювання i є носiєм доказової iнформації про виявленi порушення вимог законодавства, зокрема у сферi охорони навколишнього природного середовища.

Таким чином акт, складений за результатами проведення відповідного заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів є належним та допустимим доказом в розумінні ст. ст. 76, 77 ГПК України, в якому зафіксовано відповідні порушення природоохоронного законодавства.

Ознайомитись з текстом рішення від 21.03.2024 у справі № 921/652/23 можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати