08 липня 2021, 19:04

Суд ЄС не визнав звук, з яким відкривається банка, товарним знаком

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД. Суд Європейського Союзу в Люксембурзі 07.07.2021 р. постановив, що звуковий файл, який містить звук, що видається під час відкриття банки з напоєм, супроводжуваний тишею і шипінням, не може бути зареєстрований як товарний знак. Виробник упаковки подав позов до суду. Вперше суд ЄС виніс рішення у справі про реєстрацію звукового товарного знака, представленого у форматі аудіофайлу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Куди стрибає PUMA?"

Заявка виробника упаковки

Міжнародний виробник упаковки Ardagh Metal Beverage Holdings подав заявку до Відомства інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) на реєстрацію звукового знака як товарного знака ЄС. Це маркування, представлене ​​аудіофайлом, що відображує звук, який видається під час відкриття банки з газованою водою, за яким слідує тиша тривалістю близько однієї секунди й шипіння близько дев'яти секунд. Застосовується для різних напоїв, а також для металевих контейнерів для транспортування та зберігання.

EUIPO відхилило заявку, аргументуючи це тим, що заявлений товарний знак «позбавлений будь-якого відмітного характеру». Компанія не здалась і передала справу до суду ЄС, але він погодився з EUIPO.

«Позначення повинно мати певну силу, щоб викликати асоціації»

«Критерії оцінки відмінної здатності звукових товарних знаків не відрізняються від критеріїв, що застосовуються до інших категорій товарних знаків. Звуковий знак повинен мати певну асоціативну силу, що дозволяє зацікавленому споживачеві сприймати його як товарний знак, а не як функціональний елемент або як керівництво, позбавлене власної внутрішньої юрисдикції», – постановив Суд ЄС.

«Споживач товарів або послуг, про які йде мова, повинен мати можливість за допомогою простого сприйняття товарного знака без об'єднання його з іншими елементами, зокрема, такими як словесні чи зображувальні елементи або навіть інший товарний знак, встановити зв'язок з їх комерційним походженням», – зазначено в судовому рішенні.

Суто технічний елемент

Посилаючись на конкретний випадок, Генеральний суд ЄС постановив, що звук, який видається під час відкриття банки, фактично буде вважатися, враховуючи тип товарів, суто технічним і функціональним елементом.

«По-перше, відкриття банки або пляшки є неодмінною складовою технічного рішення зі споживання напоїв, тому такий звук не буде сприйматися як вказівка на комерційне походження цих товарів. По-друге, відповідна публіка одразу ж асоціює звук булькання з напоями. До того ж звукові елементи й тиша тривалістю близько однієї секунди, взяті разом, не мають будь-якої внутрішньої властивості, що дозволяє сприймати їх в цьому колі як вказівку на комерційне походження товарів. Ці елементи не мають достатньої асоціативної сили, щоб відрізнити себе від порівняних звуків в індустрії напоїв», – пояснив суд ЄС.

Повний прес-реліз – 120/2021: 07.07.2021 р. – Рішення Загального суду у справі Т-668/19

Джерела

Psst. Dźwięk powstający przy otwieraniu puszki znakiem towarowym? Jest decyzja sądu.

European Court: You can’t copyright the sound of a fizzy drink.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати