18 лютого 2020, 12:35

Стягнення додаткових витрат на дітей: як це працює

Судова влада України

В листопаді 2019 року позивачка звернулась до суду із позовом про стягнення додаткових витрат на дітей в розмірі 34130 грн., посилаючись на те, що у дітей є здібності до вивчення іноземних мов і вони відвідують курси англійської мови, на оплату яких потрібні додаткові кошти, окрім того на вирішення стоматологічних проблем у дітей позивач понесла значні витрати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За несплату аліментів - позбавлення прав водія".

Про це повідомляє Судова влада України..

Позивачка зазначила, що за період з 2016 року по 2019 рік, окрім звичайних витрат, позивач понесла додаткові витрати на навчання та лікування дітей на суму 68260 грн., а тому просить стягнути з відповідача 1/2 частину понесених додаткових витрат на утримання дітей в розмірі 34130 грн.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши докази у справі, суд  позов задовільнив.

Так, відповідно до частини першої статті 141 Сімейного кодексу України мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, та до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Також, відповідно до статті 185  Сімейного кодексу України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Судом вирішено позов задовольнити. Стягнуто з відповідача на користь позивачки додаткові витрати на сина 2009 року народження, та дочку 2011 року народження, в розмірі 34130 грн.

Нагадаємо, оспорювання батьківства особою, яка записана батьком дитини, - роз'яснення суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати