15 квітня 2015, 17:55

Створюються умови для поетапної лібералізації валютного ринку - НБУ

Прес-служба Національного банку України

Представники банківської спільноти під час чергової наради в Національному банку України погодилися, що ситуація на грошово-кредитному ринку, у тому числі його валютному сегменті, демонструє ознаки стабілізації, та прогнозують можливість поетапної лібералізації валютного ринку найближчим часом, повідомляє прес-служба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Є підстави говорити про досягнення еквілібріуму на валютному ринку. За останні тижні ми спостерігаємо там стабільну ситуацію. Тому Національний банк констатує нявність передумов для лібералізації ринку та послаблення деяких обмежень. Так уже з 10 квітня 2015 року для платежів за імпорт деяких життєво необхідних товарів (нафта, бензин, дизпаливо, медичні вироби для гемодіалізу та лікування хворих на онкологічні захворювання тощо) за прямими контрактами з їх виробниками, а також товарів військового призначення, було скасоване обов’язкове використання акредитивної форми розрахунків", - зазначила голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Також вона акцентувала увагу присутніх на монетарній політиці регулятора та повідомила, що суттєві темпи приросту інфляції (за підсумками березня – 10,8%, у річному вимірі – 45%) змусили Національний банк залишити незмінним розмір облікової ставки.

За словами першого заступника Голови Національного банку України Олександра Писарука, протягом двох-трьох місяців регулятор закінчить процес очищення банківської системи, після чого перейде до структурної стабілізації ринку. "Регулятор працює над планом поетапного усунення валютних обмежень відповідно до зобов’язань у рамках нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Зокрема поступово скасовуватимуться всі запроваджені обмеження на зняття коштів клієнтів із рахунків банків, які вводилися в 2014 – 2015 роках", – сказав він.

Крім того, банкіри обговорили зміни до законодавства, що регулює діяльність банківської системи. Усі представники банків позитивно оцінили прийняття Верховною Радою України в першому читанні законопроекту № 1195 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів)". Заступник Голови Національного банку України Владислав Рашкован висловив упевненість, що найближчим часом цей закон буде прийнято в цілому. "Банки зможуть ефективно планувати управління своєю ліквідністю та акумулювати ресурси для кредитування економіки", – наголосив він.

Актуальним для банківської системи також є питання посилення інституційної спроможності та незалежності Національного банку України. Як поінформували представники регулятора, відповідний законопроект, що створить умови для оптимізації роботи органів управління Національного банку та унеможливить політичне вручання в його діяльність, має бути зареєстрований в парламенті вже цього тижня.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати