24 жовтня 2019, 15:25

Страховка в банкрутстві

Аргумент. Позиція. Ідея

Уряд впроваджує механізм страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого. Як зазначають у Кабміні, такі дії запроваджені, щоб зменшити можливу шкоду внаслідок помилок або неумисних дій під час процедури банкрутства. Відтепер збитки будуть відшкодовуватися зі страхових виплат.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Документ розроблений відповідно до вимог Кодексу з питань банкрутства, який набуде чинності 21.10.2019 р.

Коментар

tkachuk Олександр Ткачук, адвокат, арбітражний керуючий «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»

«Постановою КМУ від 16.10.2019 р. №872, якою затверджено порядок та умови страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого, фактично було продубльовано положення Кодексу з процедур банкрутства, а також віднесено можливість врегулювання умов та порядку здійснення страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого правилами страхування, що встановлюються страховиком, який має право здійснювати страхову діяльність на території України відповідно до вимог Закону України «Про страхування» та отримав ліцензію на здійснення добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого.

Мінімальний розмір щорічної страхової суми арбітражного керуючого встановлений на рівні 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Зазначена норма міститься також у положеннях Кодексу з процедур банкрутства, який вводиться в дію з 21.10.2019 р. Тому фактично можна стверджувати, що прийняття цієї Постанови Кабінетом міністрів України обумовлене набранням чинності положеннями Кодексу з процедур банкрутства.

Одним з наслідків прийняття цієї Постанови буде необхідність приведення усією професійною спільнотою арбітражних керуючих своєї діяльності та договорів про страхування відповідальності у відповідність до положень Кодексу та Постанови. Насамперед, це пов’язано з тим, що здійснення діяльності без укладення договору страхування забороняється, оскільки навіть наявність такого договору (укладеного на умовах Закону про банкрутство), умови якого не відповідатимуть положенням нового Кодексу, буде перешкодою у здійсненні діяльності арбітражного керуючого та слугуватиме підставою для його можливого відсторонення від виконання обов’язків у справах про банкрутство, де такий арбітражний керуючий призначений судом та здійснює свою діяльність».

0
0

Останні коментарі

Страхування це дуже важка тема, хоч зараз і є багато інформації http://strahovik.com/info про види, фірми, однак все одно це не так просто як може сдаватися.

Додати коментар

Відмінити Опублікувати