Страховики можуть бути фінансовими гарантами, долучаючись до міжнародних транзитних перевезень. Таке право визначено Законом України "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи" (далі – Закон про транзит).
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Утім, долучаючись до такої діяльності, за умови відповідності вимогам, встановленим у статті 29 Закону про транзит, страховим компаніям слід звернути увагу на кілька важливих аспектів.
По-перше, отримання статусу фінансового гаранта можливе після внесення страховика до реєстру фінансових гарантів, який ведеться Державною митною службою України.
По-друге, страховики повинні здійснювати діяльність на підставі ліцензії добровільного страхування відповідальності перед третіми особами.
По-третє, договори страхування мають відповідати вимогам Закону про транзит та умовам надання фінансових гарантій. Такі договори укладаються страховиками на підставі правил страхування, умовами яких передбачено страхування відповідних ризиків.
По-четверте, страхові резерви мають бути сформовані в обсязі 75% від нарахованих страхових премій за кожним укладеним відповідно до Закону про транзит договором страхування, який діє на дату формування відповідних страхових резервів. Ця умова також є обовʼязковою для виконання страховою компанією функцій фінансового гаранта.