11 січня 2022, 18:51

Страховики можуть бути фінансовими гарантами, долучаючись до міжнародних транзитних перевезень

Пресслужба НБУ

Страховики можуть бути фінансовими гарантами, долучаючись до міжнародних транзитних перевезень. Таке право визначено Законом України "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи" (далі – Закон про транзит).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Утім, долучаючись до такої діяльності, за умови відповідності вимогам, встановленим у статті 29 Закону про транзит, страховим компаніям слід звернути увагу на кілька важливих аспектів.

По-перше, отримання статусу фінансового гаранта можливе після внесення страховика до реєстру фінансових гарантів, який ведеться Державною митною службою України.

По-друге, страховики повинні здійснювати діяльність на підставі ліцензії добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. 

По-третє, договори страхування мають відповідати вимогам Закону про транзит та умовам надання фінансових гарантій. Такі договори укладаються страховиками на підставі правил страхування, умовами яких передбачено страхування відповідних ризиків. 

По-четверте, страхові резерви мають бути сформовані в обсязі 75% від нарахованих страхових премій за кожним укладеним відповідно до Закону про транзит договором страхування, який діє на дату формування відповідних страхових резервів. Ця умова також є обовʼязковою для виконання страховою компанією функцій фінансового гаранта.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати