08 квітня 2020, 10:32

#stayathome з "Юридичною Газетою" | #2

Наші #Stayathome продовжуються! Про маркетинг юридичних послуг у нових умовах розповіли менеджер з маркетингу та розвитку бізнесу DLA Piper Оксана Бучацька, директор відділу маркетингу і розвитку Sayenko Kharenko Альона Онищенко, старший партнер Pavlenko Legal Group Олександра Павленко та партнер Everlegal Андрій Оленюк.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


92697604_538516293529817_6379622830954250240_n

Читайте також: «#stayathome з "Юридичною Газетою" | #1».

Переглянути повну версію відео можна за посиланням.

Оксана Бучацька:

01:48 «Ні маркетинг-література, ні ділова література не дали мені вичерпної відповіді на питання, що робити і як діяти в умовах ідеального шторму, в якому ми зараз перебуваємо».

02:05 «Мені сподобалася концепція військових стратегів, а саме полковника Бойда. Він є автором концепції «петля Бойда», яка говорить про те, що всі рішення перед прийняттям проходять чотири стадії: спостереження, орієнтація, прийняття самого рішення і введення його в дію. Здається, що все просто, але є нюанс. На першому етапі «спостереження» важливо збирати дані (не інформацію), звертаючи увагу на джерело цих даних. На другому етапі ми аналізуємо дані. На третьому етапі ми приймаємо рішення і пізніше вводимо його в дію. Все здається лінійно простим, але далі важливо наше рішення тестувати за цими ж чотирма стадіями».

04:32 «Згодна з думкою, що всі бізнеси в кризу існують як стартапи - незалежно від років досвіду, продукту, клієнтської бази, профілю тощо».

04:55 «Бізнес має швидко та гнучко реагувати та видавати в тому числі бета-версії продукту».

05:20 «Ми взяли секунду, щоб подумати, переглянути нашу діяльність. Горизонти планування зараз настільки знизилися, що ми кожен день аналізуємо ситуацію і переглядаємо наші плани».

06:07 «Для мене було відкриттям, що інформаційна активність юридичних компаній відрізняється залежно від розвитку подій. Це відмічали мої колеги з Китаю, і ми бачимо це зараз в Україні. В перший тиждень всі консалтери і юридичні компанії були дуже активні в інформаційному полі. Всі створювали ресурсні центри, проводили багато вебінарів, онлайн-консультацій, різних квізів. Було дуже багато активностей в перші два тижні. Пізніше інформаційна атака на клієнтів знижується десь на третій-четвертий тиждень, а на п’ятий-шостий тиждень зацікавленість клієнтів знову починає рости».

52:40 «Цінності - це те, що дуже нам допомагає».

Альона Онищенко:

08:29 «Ми для себе намагаємося знайти баланс в інформуванні клієнтів - не закидувати їх великою кількістю інформації, тримаючи клієнта проінформованим. Не спамити, а створювати комфортні умови для роботи. Проте іноді цей баланс важко втримати, коли інформації і змін надто багато».

09:13 «Ми всі переживали кризи 2004, 2008, 2014 рр. Всі вони були різні, але кожна з них нас чомусь навчила».

10:00 «Юридичний ринок завжди був тяжким і негнучким. Якісь нові технології, діджиталізація - це нові слова, які всі використовували, але ставилися до них обережно. Наразі немає варіантів в юридичного ринку - ти або переходиш на інші формати та змінюєшся, або в тебе буде інший сценарій».

10:22 «Якщо говорити про позитивні сторони, то ми нарешті імплементуємо ті зміни, які від нас давно вже очікував бізнес, коли вони хотіли, щоб ми включали в рахунок так багато годин того,  що можна автоматизувати і зробити швидко».

10:38 «Зі сторони маркетингу маленькі бюджети - це завжди підґрунтя для креативу».

50:06 «Пройти кризи юрфірмам допоможуть цінності. Пандемії проходять, кризи закінчуються. Але з яким обличчям ви зайшли, з таким треба й вийти».

Олександра Павленко:

11:15 «Ми не спамимо своїх клієнтів, і для нас це принципова позиція. Всі інформаційні меседжі (по ринку землі, податкам) ми готуємо і викладаємо на своїх офіційних сторінках в соцмережі».

12:00 «Я і мої партнери роблять висновки про інформаційну завантаженість по собі. Наразі йде істотне перезавантаження інфопростору. Плюс не можна думати, що наші клієнти зранку до ночі зайняті лише бізнесом. Ми розуміємо, що всі зараз живуть всіма сферами життя. Перебуваючи вдома, це - вже не клієнт, а батько, чоловік і просто людина, перед якою постають різні труднощі».

14:04 «Немає кризи, є період можливостей».

16:05 «Зараз період для проведення власного аудиту: де я знаходжуся, які мої сильні/слабкі сторони, що в мене купували, як міцно стою на ногах, що маю зберегти…».

16:10 «В першу чергу треба працювати над тим, щоб зберегти те, що є. Потім потрібно прибрати ілюзії - якийсь надутий рекламний пул, роздуті репутаційні речі, які не відповідають дійсності. Не прибереш сам - криза прибере».

25:50 «Наш маркетинговий бюджет видозмінився, в певній мірі навіть збільшився: забрали «цифри» з одних інструментів, щоб спробувати інші».

40:48 «Під час кризи 2014 року я зробила ставку на команду».

45:40 «Якщо зараз правильно доносити інформацію про свою команду і казати не про те, як зараз заробити, а зберегти себе такими, якими ми є, і дати можливість новим людям дізнатися про нас, то, можливо, ці люди захочуть прийти до нас, коли карантин скінчиться».

Андрій Оленюк:

18:10 «Я не думаю, що в юридичному маркетингу є криза. Теоретично криза може виникнути, якщо на ринку перестануть продаватися юридичні послуги. Поки вони продаються, їх будуть рекламувати, і попит на юридичний маркетинг буде».

20:45 «Кризи виникають та зникають. Наразі ми маємо справу з новою реальністю, з чимось безпрецедентно волатильним, пов’язаним із турбулентністю і невпевненістю. Тому що це явище підкидає, якщо подивитися на ринок акцій, вгору-вниз».

32:00 «Після карантину з боку юридичних фірм буде перенасичення клієнтськими івентами».

49:00 «Подумайте, де наша економіка буде через 2-3 роки, і, відштовхуючись від цього, побудуйте довгострокові маркетингові стратегії».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати