22 липня 2019, 18:59

Стандарти доступності юрфірм для клієнтів: навіщо і як впроваджувати?

Lawyerist.com

Нещодавно ресурс Lawyerist.com опублікував Гайд стандартів доступності юрфірм для різних груп населення. Нижче - короткий огляд.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що включає в себе доступність

Створення клієнтоорієнтованої компанії тягне за собою впровадження стандартів доступності юридичної фірми для різних соціальних груп. Це означає, що потрібно уважно вивчити всі аспекти вашої роботи. Офіс, сайт і корпоративна культура фірми повинні бути пристосованими до потреб різних категорій населення.

Крім загальних вимог, таких як наявність пандуса біля офісу, варто подумати й про те, як, наприклад, люди з вадами зору можуть отримати доступ до вашого сайту. Проаналізуйте, як ваша компанія ставиться до різних меншин або чи легко людям без власного транспорту або великої кількості вільного часу зв'язатися з вами особисто.

Крім цього, доступність юридичної фірми означає, що кожен, незалежно від здібностей або досвіду, має рівний доступ і рівні можливості для взаємодії з вашою фірмою.

Чому фірма має бути доступною:

- доступність та інклюзивність не просто збільшить потенційну клієнтську базу, а й допоможе поліпшити загальне враження ваших клієнтів, що може сприяти зростанню кількості позитивних рекомендацій;

- це зменшить ймовірність позовів та скарг проти вас щодо доступності та недискримінації;

соціальна відповідальність. Те, що всі сфери вашої компанії максимально зручні для користувача, свідчить про прихильність, відкритість та інклюзивний підхід до всіх членів суспільства.

Як зробити фірму доступною

Сайт. Люди з особливими потребами користуються Інтернетом і вашим сайтом по-різному, в залежності від їх індивідуальних потреб і переваг. Хоча існують способи налаштування стандартною технологією, деякі люди використовують спеціалізоване програмне або апаратне забезпечення, так звані «допоміжні технології», для роботи в мережі інтернет.

Допоміжні технології включають: програми, які вголос читають текст для тих, хто його не бачить; екранні лупи для людей з поганим зором; програмне забезпечення для розпізнавання голосу і перемикачі вибору для тих, хто не може використовувати мишу.

Також до допоміжних технологій входять деякі спеціальні можливості, які можна включити на своєму сайті, такі як:

аудіоопис. Забезпечте голосовий опис візуального матеріалу. Так само ви можете надати підписи і стенограми будь-яких відео чи записів, які є на вашому сайті;

слухові, тактильні та візуальні повідомлення. Ви можете запитувати або попереджати користувачів на сайті або в мобільних додатках за допомогою миготіння, відображення візуальних діалогів або вібрації;

- перетворення тексту в синтезований голос, який читає вголос текст на сторінці.

Якщо ви вже впровадили стандарти доступності юридичних фірм на сайті, то можна використовувати інструменти оцінки доступності сайтів, які допоможуть вам виявити помилки та вдосконалити його.

Загалом варто витратити час, щоб проаналізувати ваших клієнтів (як реальних, так і потенційних), і визначити, як можна вдосконалити співпрацю з ними. Подумайте про різноманітність, доступність та інтеграцію. Знайдіть нові способи, як забезпечити  комфорт та впевненість клієнтів у спілкуванні з вашою фірмою.

Обов’язково забезпечте зворотній зв‘язок: телефон, електронну скриньку чи форму, за допомогою якої ви будете отримувати фідбеки щодо доступності.

Крім цього, важливо сформувати політику доступності, ознайомити та навчити персонал цим стандартам, щоб реалізовувати її належно.

За інформацією Lawyerist.com.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати