19 червня 2015, 15:28

Спрощена система оподаткування малого бізнесу має бути замінена патентами - заступник міністра фінансів

Інтерфакс-Україна

Спрощена система оподаткування в сьогоднішньому вигляді себе вичерпала, вважає заступник міністра фінансів Олена Макеєва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Скільки разів її вже змінювали - то шість груп, то чотири, то три, а надходження до бюджету знижуються і знижуються. Притому, що кількість зареєстрованих підприємців тільки зростає. Це свідчить про регресивність самої системи", - сказала О.Макеєва в інтерв'ю журналу "Фокус", опублікованому в п'ятницю.

Заступник міністра зазначила, що спрощену систему оподаткування підприємці використовують, щоб заощадити на сплаті соцвнеску й не платити податок на прибуток.

"Розраховуєшся в ресторані - там на чеках два-три СПД, в дорогих бутіках - те саме. І для зовсім дрібного бізнесу спрощення теж є незручним", - сказала вона.

О.Макеєва вважає, що спрощена система оподаткування має бути збережена для малого і мікробізнесу, але при цьому має бути спрощена.

"Ми розглядаємо європейський досвід: малий бізнес просто купує патент і спокійно працює впродовж року. Не треба ніяких касових апаратів, ведення обліку і нескінченної звітності", - зазначила вона. При цьому заступник міністра повідомила, що сума обігу підприємця, який підпаде під категорію "патентних", ще обговорюється, але за деякими розрахунками, вона має становитидо 500 тис. грн на рік.

Як повідомлялося, зараз Міністерство фінансів розробляє проект податкової реформи, який планують схвалити восени.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати