13 травня 2020, 13:00

Справжня судова реформа неможлива без якісного оновлення ВРП, - заява ГО

TI Ukraine

Центр протидії корупції, ВГО “Автомайдан”, Transparency International Ukraine, Фундація DEJURE, Центр політико-правових реформ наполягають на проведенні судової реформи та закликають почати з перезавантаження Вищої ради правосуддя, яка є "основною перешкодою на шляху до очищення та оновлення судів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судова реформа може продовжуватися тоді, коли не суперечить Конституції, - Рада Європи".

У заяві громадських організацій йдеться про те, що наразі саме Вища рада правосуддя є органом, який "підтримує кругову поруку та є джерелом несправедливості в судовій системі". "Замість того, щоб карати недоброчесних суддів, ВРП покриває їх недостойні вчинки та сприяє їх кар’єрному просуванню, тоді як чесні та незалежні судді постійно зазнають утисків з боку ВРП. Чимало питань у громадськості і до доброчесності самих членів ВРП. Тому зміни в судовій системі відбудуться лише після того, як крісла членів ВРП займуть чесні фахівці, які мають позитивну репутацію в суспільстві. Ми переконані, що лише оновлена Вища рада правосуддя зможе навести лад у судовій системі, звільнивши нечесних суддів та ініціювавши призначення доброчесних правників на їхні посади", - заявили в ГО.

На їх думку, Президент України має якнайшвидше подати до Верховної Ради України законопроект про: 

припинення повноважень "негідних" членів Вищої ради правосуддя за результатами перевірки, проведеної за участі громадськості та міжнародних експертів;

- залучення міжнародних експертів і представників громадськості до процедури добору нових членів ВРП;

запуск конкурсу до ВККС, який буде проводити незалежна комісія з міжнародними експертами у її складі.

"Закликаємо Президента не зволікати та не повторювати попередніх помилок, адже без перезавантаження Вищої ради правосуддя інші ініціативи щодо реформи судової влади приречені на провал. Без цього неможливо досягти мети судової реформи, справді позбавити судову систему корупції і свавільних рішень та забезпечити довіру суспільства до судів", - зазначили в ГО. 

Нагадаємо, ВРП внесе Президентові подання про призначення 37 кандидатів на посади суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати