20 жовтня 2020, 10:10

«Справа Василя Стуса»: в Офісі Президента висловилися щодо резонансного літературного рішення суду

Офіційне інтернет-представництво Президента України

В Офісі Президента України взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса». Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Суд зобов'язав видалити з книги про Василя Стуса згадки про Медведчука»

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права. Безумовно, здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні. Хоча не ставимо під сумнів незалежність судової гілки влади», - зазначається у повідомленні.

Оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, у повідомленні вважають дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору». Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою.

У повідомленні наголошується, що цензура в Україні прямо та недвозначно заборонена Конституцією. У будь-яких проявах.

Наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників.

Офіс Президента закликає всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого українського народу та дії або бездіяльність окремих осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати