21 лютого 2022, 17:46

Справа облгазів групи РГК: суд відмовив «Івано-Франківськгазу» та «Хмельницькгазу»

Пресслужба АМКУ

21 лютого 2022 року Господарський суд міста Києва відмовив в повному обсязі у задоволенні позовів АТ «Оператор газорозподільної системи «Івано-Франківськгаз» та АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз»  про скасування рішення Антимонопольного комітету України, яке стосувалося порушення ними антимонопольного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Раніше АМКУ визнав, що 18 обласних газотранспортних компаній з Групи РГК з листопада 2016 року до липня 2018 року висували для участі суб’єктів господарювання у публічних закупівлях побутових лічильників газу необґрунтовані додаткові вимоги. Зокрема, вимагалася обов’язкова наявність у документації протоколу випробування лічильників з позитивними висновками за РМ 081/39.434-2014. Водночас, відповідно до законодавства України, цей документ не є обов’язковим, а програма досліджень РМ 081/39.434-2014 розроблена виключно для добровільного використання.

На думку Комітету, згадана вимога призвела до ущемлення інтересів виробників, чиї пристрої не проходили випробування за згаданою програмою.

За це порушення Комітет оштрафував 18 облгазів з Групи РГК на загальну суму понад 380 млн грн. З них:

  • АТ «Івано-Франківськгаз» – 18 906 617 грн.
  • АТ «Хмельницькгаз» – 16 064 333 грн.

Решта облгазів також оскаржили рішення Комітету у суді. Однак у жовтні минулого року Господарський суд Києва не задовольнив позов АТ «Чернігівгаз», АТ «Рівнегаз», АТ «Волиньгаз» та АТ «Харківміськгаз» про скасування відповідного рішення Антимонопольного комітету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати