17 травня 2019, 17:44

Спори, пов’язані зі службою в органах внутрішніх справ, розглядаються за правилами адміністративного судочинства, - ВП ВС

Прес-служба Верховного Суду

За правилами адміністративного судочинства розглядаються спори, пов’язані з проходженням публічної служби, одним з різновидів якої є служба в органах внутрішніх справ. Ці спори можуть стосуватися як порядку проходження такої служби, до яких включається і виплата заробітної плати, так і звільнення з публічної служби, до яких належать і спори про стягнення середньої заробітної плати за час затримки розрахунку при звільненні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Визначено переможця конкурсу на посаду керівника апарату Вищого антикорсуду".

Про це йдеться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 березня 2019 р. у справі №761/27364/17 (провадження №14-21цс19).

Так, позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області з позовом про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, оскільки за весь період служби в органах внутрішніх справ не отримав заробітної плати. Він зазначив, що у період з 4 червня по 21 жовтня 2014 р. перебував у службовому відрядженні для виконання особовим складом завдань, визначених Законом України від 20 березня 2003 р. №638-IV "Про боротьбу з тероризмом", та несення служби з охорони громадського порядку в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей. Позивач є ветераном війни - учасником бойових дій.

Положення Кодексу адміністративного судочинства України як в редакції до 3 жовтня 2017 р., так і в редакції після 3 жовтня 2017 р. визначали, що спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби віднесено до юрисдикції адміністративних судів. Законодавство врегульовує питання, пов’язані з прийняттям (обранням, призначенням) громадян на публічну службу, її проходженням та звільненням з публічної служби (припиненням) спеціальними нормативно-правовими актами.

Як зазначається, відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України від 20 грудня 1990 р. №565-XII "Про міліцію", яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин, представник міліції є представником державного органу виконавчої влади, а тому його служба є публічною.

Читайте також: "ОАСК оприлюднив заяву щодо відсутності повноважень окремих членів ВККС".

У результаті Велика Палата ВС підтримала висновки судів першої і апеляційної інстанцій, які встановили, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, був звільнений згідно з наказом ГУ МВС України в Київській області, а тому заявлені позовні вимоги мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати