14 листопада 2019, 18:59

Сплата судового збору: що пропонує новий законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2427 від 13.11.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держбюджет на 2020 рік ухвалено у другому читанні".

Метою законопроекту є усунення ряду суперечностей та уточнення норм щодо сплати судового збору за подання заяв про перегляд судових рішень, уточнення норм, які регулюють звільнення від сплати судового збору, усунення подвійної сплати збору за вимоги, що не оскаржуються. Так, прийняття цього проекту Закону спростить доступ до правосуддя ширшому колу учасників судових справ, гарантії захисту прав яких визначені Законом, а також дозволить реалізувати принцип сплати судового збору пропорційно оскаржуваній частині вимог.

Законопроектом пропонується внести зміни до ЦПК України та Законів України "Про судовий збір" і "Про захист прав споживачів" для узгодження норм щодо звільнення від сплати судового збору осіб, які звертаються із заявами про перегляд судових рішень у зв’язку із виключними обставинами.

Також пропонується:

  • зміна формул розрахунку ставки судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг із встановленням граничного розміру такого збору для фізичних осіб, а також взяття за основу розрахунку ставку, що підлягала сплаті виключно за оскаржувану частину позовних вимог;
  • зниження розміру судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг на ухвали у порядку адміністративного судочинства;
  • доповнення переліку осіб, які звільнені від сплати судового збору, внутрішньо переміщеними особами, споживачами, діючими або колишніми працівниками у питаннях захисту їх трудових прав, а також особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав на підставі зразкових рішень Верховного Суду;
  • звільнення від сплати збору осіб, що намагаються встановити факти, що мають юридичне значення та мали місце на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей.

Читайте також: "Продаж земель іноземцям: законопроект прийнято у першому читанні".

Також проект передбачає можливість для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати не тільки для позивачів, а й для інших учасників судового процесу.

Як зазначається, прийняття проекту сприятиме спрощенню доступу до правосуддя ширшому колу учасників судових справ, гарантії захисту прав яких визначені Законом, а також дозволить реалізувати принцип сплати судового збору пропорційно оскаржуваній частині вимог.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати