10 серпня 2020, 10:19

Співачка Зара виплатить французькому фотографу 150 тис. рублів за порушення авторських прав

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Російська співачка Зара потрапила в судову хроніку через власну безпечність. У своєму кліпі «З понеділка», а також на афіші концерту, вона мала необережність використати знімок французького фотографа Феійада де Шовена Франсуа Режі Діоніса (відомий під псевдонімом Tess Feuilhade). Він знімав Зару на замовлення журналу Cosmopolitan. Фотосесія проходила в Москві в будівлі оперного театру «Гелікон-опера» на Великій Нікітській вулиці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВОІВ і CISAC: нова угода на підтримку діяльності організацій колективного управління".

У січні 2018 року журнал опублікував одну з фотографій на титульній сторінці. Автора знімка вказати забули. Втім як і на офіційному сайті і Youtube-каналі зірки, її рекламній афіші, в Інстаграм, в кліпі Зари «З понеділка». Іноземець, який часто фотографує зірок - Мілу Йовович, топ-модель Ірину Шейк і інших - зрозумів, що на цьому можна заробити. Він подав позов про порушення авторських прав. Фотограф звернувся в Петроградський районний суд Санкт-Петербурга з вимогою покарати кривдницю за всією суворістю російського закону за порушення авторських прав на фотографію, що призначалася для Cosmopolitan.

Справу розглядав суд Північної столиці - за місцем реєстрації співачки. За даними об'єднаної прес-служби судів Санкт-Петербурга, Діоніс хотів отримати компенсацію в розмірі майже 1, 7 млн ​​руб, а також відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 тис. руб. Рішення виніс Петроградський районний суд 6 серпня. Суд визнав Зару (Заріфу Пашаєвну Мгоян) винною, але знизив розмір компенсації до 100 тис. руб. за порушення авторських прав і 50 тис. - в якості компенсації моральної шкоди.

Довідково. Заріфа Пашаєвна Мгоян (сценічне ім'я - Зара; нар. 26 липня 1983, Ленінград, РРФСР) - російська співачка та акторка єзидського походження. Заслужена артистка Російської Федерації (2016). Володарка ряду національних музичних премій «Золотий грамофон» і дипломів російського телевізійного фестивалю «Пісня року». Як актриса Зара відома за ролями в телесеріалах «Вулиці розбитих ліхтарів» (2001), «Спецназ по-російськи 2» (2004), «Фаворський» (2005), фільмах «Пушкін. Остання дуель »(2006),« Білий пісок »(2011) та інших.

Перебуває у переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України, за незаконний перетин кордону України та перебування в Криму вже після окупації його Росією.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати