31 липня 2020, 16:33

Слід запровадити дієвий механізм юрзахисту прав людини в рамках реалізації інституту індивідуальної конституційної скарги, - Сергій Головатий

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сьогодні, 31 липня, в режимі відеоконференції відбувся Міжнародний семінар-практикум «Юридичні наслідки визнання нормативного акта неконституційним для захисту прав людини в адміністративному судочинстві», участь у якому взяв заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Києві обговорили проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, спікерами заходу також виступили судді адміністративної та конституційної юрисдикцій України, судді Суду Європейського Союзу, голови та судді конституційних та адміністративних судів Німеччини, Австрії, Грузії, Хорватії, Польщі.

Сергій Головатий під час свого виступу відзначив, що інститут індивідуальної конституційної скарги в національну юридичну систему запроваджено нещодавно. Національна юридична традиція реалізації цього інституту тільки-но напрацьовується. Тож, зауважив він, потрібно в межах національного конституційного правопорядку запровадити дієвий механізм його реалізації.

На переконання судді КСУ, звертаючись до Конституційного Суду України з конституційною скаргою, особа сподівається на ефективний захист свого права, яке їй гарантоване Конституцією України. "Особі, що звернулася до Суду зі скаргою та відповідно до його рішення отримала підтвердження, що право людини було порушено внаслідок застосування неконституційної норми, має належати поновлення у правах в той чи той спосіб ретроспективно (ex tunc). Якщо Конституційний Суд у таких випадках уневажнює норму закону лише на майбутнє (ex nunc), то справу особи не можна вважати розв’язаною. Це той унікальний випадок, коли ретроспективна дія рішення Конституційного Суду уможливлює інститутові конституційної скарги досягати мети та призначення, що обумовлені імперативом правовладдя (верховенства права), - бути дієвим національним засобом юридичного захисту прав конкретної людини", - наголосив доповідач.

Крім цього, упродовж заходу учасники також обговорили проблемні питання реалізації розділу Кодексу адміністративного судочинства України, який передбачає перегляд рішень за виключними обставинами внаслідок неконституційності нормативного акта.

Семінар-практикум організув Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду за підтримки проекту ЄС "Право-Justice", проекту Ради Європи "Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень", проекту Ради Європи в Україні "Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та надання допомоги Верховній Раді у проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності", Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, українсько-канадського проєкту "Підтримка судової реформи".

З англомовною версією можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, КЦС ВС указав, до кого повинна позиватися мати щодо зміни відомостей про народження дитини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати