13 липня 2015, 13:31

Склад Правління НБУ змінено відповідно до вимог нового законодавства

Прес-служба Національного банку України

10 липня 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України”, повідомляє прес-служба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з новим законом, Правління Національного банку є колегіальним органом та складається з шести осіб: Голови Національного банку, першого заступника та заступників Голови Національного банку. Правління Національного банку очолює Голова Національного банку.

Таким чином, на підставі цих змін та наказу Національного банку України від 10.07.2015 № 180-од “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Національного банку України” із сьогоднішнього дня до складу Правління Національного банку входять Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, перший заступник Голови Олександр Писарук, заступники Голови Владислав Рашкован, Яків Смолій, Дмитро Сологуб та Олег Чурій.

Що стосується реалізації основних функцій Національного банку України, то функціональні обов’язки заступників Голови розподіляються наступним чином. Олександр Писарук відповідає за пруденційний нагляд, фінансовий моніторинг та ризик-менеджмент. Дмитро Сологуб відповідає за монетарну політику, фінансову стабільність та статистику банківської системи. Олег Чурій – за операції на ринках (валютному та ресурсному). Яків Смолій – організацію готівкового та безготівкового обігу, Владислав Рашкован – фінанси, стратегію реформування банківської системи та трансформацію регулятора.

Згідно зі змінами до Закону та з метою підвищення якості прийняття рішень Правління Національного банку має право утворювати спеціалізовані комітети з делегуванням їм відповідних повноважень. Таким чином, забезпечується створення умов для взаємообміну інформацією, результатами аналізу, а також розподіл навантаження між членами Правління та підвищення ефективності роботи.

Комітети за своєю функціональністю поділяться на три групи: стратегічний рівень (policy making), тактичний рівень (policy execution) та підтримка (support). У рамках трансформації регулятора в Національному банку України вже створені та діють такі комітети: Комітет з монетарної політики, Комітет з фінансової стабільності, Кредитний комітет, Комітет з управління активами та пасивами, Комітет з конкурсних торгів. Планується створення таких комітетів: Комітету з нагляду, Бюджетного комітету, Комітету з управління змінами, Комітету з операційних ризиків. Таким чином, структура комітетів охоплюватиме всі основні функції Національного банку України, що потребують колегіальних рішень.

Голова Національного Банку України Валерія Гонтарева зазначила: «Важливо, що вперше Правління Національного банку України отримує право делегувати окремим комітетам частину своїх повноважень. Таким чином, система управління трансформується від прийняття одноосібних рішень до рішень комітетів, що наближують регулятора до кращих практик центральних банків світу. Такі якісні зміни в роботі Правління Національного банку України – це важливий крок на шляху до посилення незалежності та підвищення дієвості регулятора, що проходять в рамках запланованого процесу трансформації системи його управління».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати