23 жовтня 2019, 18:28

Скасування закону про люстрацію: з'явився текст законопроекту

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2287 від 18.10.2019 р. "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про очищення влади"".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ЄСПЛ назвали причини, чому закон про люстрацію порушує Конвенцію".

Ініціатор законопроектуБужанський Максим Аркадійович (IX скликання).

Метою проекту Закону є "запобігання подальшому порушенню прав і свобод громадян України у зв’язку із застосуванням Закону України "Про очищення влади", положення якого рішенням Європейського суду з прав людини були визнані такими, що порушують норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод".

Законопроектом пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про очищення влади". Прикінцевими положеннями законопроекту врегульовуються питання набрання ним чинності, а також надається доручення КМУ щодо приведення у відповідність положень підзаконних нормативно-правових актів.

Як зазначається, прийняття законопроекту призведе до втрати чинності положеннями Закону України "Про очищення влади", що у свою чергу дозволить попередити порушення прав та свобод громадян Україні, подібні до тих, які були констатовані ЄСПЛ у рішенні у справі "Полях та інші проти України".

Нагадаємо, опубліковано список делегатів на ХVІІ позачерговий з’їзд суддів України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати