11 серпня 2020, 12:54

Скасування обов'язкового ведення книги обліку доходів для ФОПів: закон набрав чинності

Дебет-Кредит

7 серпня офіційно опубліковано Закон №786 про внесення змін до ПКУ щодо функціонування Електронного кабінету та спрощення роботи фізосіб-підприємців. Він набрав чинності з 8 серпня. Але окремі його норми (зокрема, скасування Книг обліку для ФОП) почнуть діяти з 1 січня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Набув чинності закон щодо регулювання механізму справляння держзборів в авіації".

У п’ятницю, 7 серпня, в "Голосі України" №138 було офіційно опубліковано Закон від 14.07.2020 786-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців".

Цей Закон, зокрема, скасує Книги обліку для ФОПів.

Зазначається, що однією важливою функцією цього закону було внесення змін до Закону №466, яким нещодавно було внесено так багато змін до ПКУ і який так нещадно критикував бізнес. 

За текстом Закону №786, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (тобто з 8 серпня).

Крім змін в ПКУ:

- до підпункту 16.1.16 (щодо визначення змін уповноважених осіб, які мають право користуватися Е-кабінетом), статей 42421 (щодо правил впровадження електронного документообігу з ДПС), пункту 49.4 (щодо скасування договору про визнання Е-документів), що набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування цього Закону. Тобто ці зміни запрацюють з 8 листопада 2020 року;

- до пункту 57.11 (щодо змін у сплаті авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів), пункту 133.3 (щодо нового порядку постановки на облік нерезидентами-платниками податку на прибуток), статті 177пункту 178.6 (щодо змін у веденні обліку доходів та витрат фізособами-"загальниками" та особами-"незалежниками"), пункту 296.1 (щодо ведення обліку доходів фізособами-"єдинниками" І та ІІ та ІІІ групи (неплатниками ПДВ) у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів). Ці зміни наберуть чинності з 1 січня 2021 року.

За інформацією Дебет-Кредит.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати