06 грудня 2021, 13:20

Система безоплатної правової допомоги презентувала результати першого року проєкту «Волонтер БПД»

Координаційний центр з надання правової допомоги

Сьогодні з системою безоплатної правової допомоги співпрацюють 348 волонтерів. З лютого цього року вони виконали понад 2,3 тис. завдань. Про це йшлося під час презентації першого року роботи проєкту «Волонтер БПД».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Забезпечення прав громадян на період введення надзвичайного стану: роз'яснення Омбудсмана"

Про це повідомляє пресслужба Координаційний центр з надання правової допомоги.

Більшість волонтерів системи БПД – це молодь віком 19-24 років. Серед них багато майбутніх юристів – студентів юридичних вишів і факультетів. Студенти юридичних клінік часто самі безкоштовно консультують громадян. Під час волонтерської роботи вони мають змогу побачити, як працюють консультанти у місцевих центрах та перейняти успішний досвід. Також під час волонтерської роботи вони покращують навички комунікації, напрацьовують контакти, зв’язки, які їм стануть у пригоді в майбутній діяльності.

У 2020 році проєкт «Волонтер БПД» впроваджувався у пілотних Луганській та Донецькій областях. Після успішної реалізації проєкту в цих областях з початку 2021 року його поширено на всю територію України.

«Волонтери беруть участь в організації та проведенні спільних правопросвітницьких заходів, розміщують авторські публікації у ЗМІ та перенаправляють осіб, які потребують безоплатної правової допомоги, до місцевих центрів з надання БВПД та бюро», – розповіла заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Луганській та Харківській областях Вікторія Гайворонська.

Саме завдяки волонтерам у багатьох регіонах вдається реалізовувати цікаві та амбітні проєкти. Один з прикладів – це проєкт «Школа муніципального права», що реалізували у Миколаєві за фінансової підтримки Миколаївської міської ради. У межах цього проєкту на учасників чекали інтерактивні лекції та тренінги від провідних експертів Миколаївської області, протягом яких говорили про нові тенденції правового забезпечення депутатського корпусу місцевої ради, процеси диджиталізації та електронних новацій в сфері муніципального права, інститут радників голів місцевих рад та багато іншого.

143 волонтери БПД є одночасно і судовими волонтерами – вони інформують людей про право на БПД та розповсюджують інформаційні матеріали в приміщенні суду. «Служба волонтерів у судах» як необхідна складова надання сервісів для відвідувачів суду впроваджена за  підтримки проєкту ЄС «Право – Justice».

У планах на 2022 рік – проведення ще двох додаткових наборів волонтерів у січні-лютому та серпні-вересні. Система БПД й надалі розвиватиме мережі спеціалізованих волонтерів (радників). Зокрема, із сімейних питань, питань ВПО, земельних відносин тощо.

«У наступному році для кожного волонтера БПД буде проведене щонайменше одне офлайн-навчання, і регулярно відбуватимуться онлайн-тренінги. Влітку ми плануємо провести форум волонтерів БПД. На цьому заході, як ми очікуємо, найкращі волонтери поділяться своїми напрацюваннями, досвідом, розкажуть про проблеми та про плани подальшого розвитку волонтерського руху системи БПД», – розповів в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Як стати волонтером БПД

1.      Заповнити анкету кандидата у волонтери;

2.      Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» (для реєстрації слід ввести дані, які збігаються з інформацією в анкеті кандидата у волонтери);

3.      Отримати онлайн-сертифікат про успішне проходження курсу.

4.      Чекати на дзвінок представника центру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати