04 березня 2024, 10:57

Шуляк: В Україні вже 972 житлові сертифікати перетворилися на нові домівки

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

За житлові сертифікати програми "єВідновлення" вже придбано 972 нові помешкання. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ надав рекомендаційні роз`яснення ФДМУ щодо економічної конкуренції у процесі приватизації".

Кожного дня українці додають нові заяви щодо пошкодженого та зруйнованого внаслідок війни житла. Про це розповіла народна депутатка, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

"Люди намагаються отримати житлові сертифікати, подати відповідні заяви на отримання цільових грошових коштів, тому що 50% людей, у кого знищене житло, мали його на своїй земельній ділянці та в них є бажання побудувати оселі саме там, де вони були раніше. Станом на сьогодні ми бачимо понад 87 тисяч заяв, що стосуються таких компенсацій, і за ремонти, і за зруйноване житло", зазначила парламентарійка.

За її словами, уже понад 45 тисяч українських сімей скористалися програмою з ремонту пошкодженого житла.

"Це ті сім’ї, які вже безпосередньо отримали кошти, провели ремонти. Нагадаю, що гранична сума отримання таких коштів, якщо пошкоджена квартира, – це 350 тис. грн може отримати людина за такою заявою. Якщо це приватний будинок, то можна отримати до 500 тис. грн на ремонт. Стосовно житлових сертифікатів, то бачимо понад 10 тисяч заяв, із яких сформовано майже 4 тисячі житлових сертифікатів. Станом на зараз 972 житлові сертифікати перетворені на нові домівки", – сказала Шуляк.

Вона також нагадала, що зараз очікує підпису президента проголосований Верховною Радою законопроєкт №10208, який дає можливість використати житловий сертифікат у держпрограмі "єОселя", і віддати його як перший внесок в інвестування на первинному ринку нерухомості та отримати пільги від держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати