Італійські медики повідомляють про перший офіційно зафіксований випадок залежності від штучного інтелекту. Пацієнткою стала 20-річна мешканка Местре поблизу Венеції.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кінець «війнам за шезлонги»: готелі запроваджують суворі правила після резонансного судового випадку"
За словами лікарів, дівчина поступово замінила живе спілкування постійними розмовами з чат-ботом на базі штучного інтелекту. Вона спілкувалася лише з алгоритмом, ставила йому запитання та ділилася особистими переживаннями.
Медики зазначають, що нейромережа давала їй відповіді, які вона хотіла почути, створюючи відчуття емоційної близькості та безпеки. Згодом дівчина перестала підтримувати контакти з оточенням і почала вважати чат-бота своїм єдиним справжнім другом.
Завідувачка відділення Лаура Суарді пояснила, що у випадках таких поведінкових розладів пацієнтам надають не лише психологічну, а й психіатричну допомогу, а також залучають до процесу лікування родичів.




