22 лютого 2022, 11:48

Шостий ААС опублікував правові позиції ВС, пов'язані з процесуальними питаннями

Пресслужба Шостого ААС

На веб-сайті Шостого ААС розміщений інформаційний розділ Правові позиції Верховного Суду, у якому публікується короткий зміст правових позиції або висновок Верховного Суду та посилання на відповідне рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Поновлення строку на апеляційне оскарження: постанова КАС ВС


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Положення ч. 2 ст. 299 КАС України містять виняток застосування наслідків пропуску строку на апеляційне оскарження суб`єктами владних повноважень незалежно від причин - подання апеляційної скарги суб`єктом владних повноважень у справі, про розгляд якої він не був повідомлений. Однак, суд апеляційної інстанції у даній справі не звернув уваги, що спірна ситуація підпадає під вищевказаний виняток і що пропуск скаржником строку на апеляційне оскарження у цьому випадку не обумовлений його суб`єктивною поведінкою та не залежав від його волевиявлення.

ВС зазначив, що судам при відмові у відкритті апеляційного провадження, потрібно досліджувати та  враховувати конкретні обставини кожної справи, оскільки у випадках коли суд першої інстанції порушив норми процесуального права в частині порядку направлення копій судових рішень, фактично позбавив відповідача права на апеляційне оскарження та порушив принцип рівності учасників перед законом.

Постанова КАС ВС від 11.02.2022 у справі №160/7319/18.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати