26 червня 2021, 10:21

Щотижневий огляд рішень Верховного Суду

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував щотижневий огляд рішень, ухвалених за період із 10 по 18 червня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Огляд судової практики КАС ВС щодо адміністративного арешту коштів і майна"

10 червня 2021 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду розглянув справу, у якій лізингоодержувач (позивач) просив визнати недійсним договір поруки, укладений між лізингодавцем та поручителем.

Позов обґрунтовано тим, що спірний договір поруки, укладений з метою зміни територіальної підсудності, є двостороннім правочином, укладеним без згоди боржника, не з метою настання реальних наслідків, а тому є фіктивним.

Рішенням господарського суду першої інстанції, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Відмовляючи в задоволенні позову, суди попередніх інстанцій врахували  правову позицію, викладену в постанові об’єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справі № 904/2979/20, яка є подібною зі справою, що розглядається, та зазначили, що позивач не довів фактичних обставин, з якими закон пов’язує наявність підстав для визнання фіктивним договору поруки, та не вказав, як саме через укладення цього договору порушені його права.

Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки позивач не довів наявності цивільно-правового інтересу у визнанні недійсним оспорюваного договору поруки. 

15 червня Касаційний адміністративний суд у складі ВС переглянув у касаційному порядку справу за позовом ПАТ КБ «Приватбанк», яке просило встановити відсутність повноважень ГУ Держпраці у Дніпропетровській області з проведення позапланової перевірки з питань додержання законодавства про працю та скасувати постанову про накладення штрафу.

Відповідач мав здійснити перевірку за дорученням Держпраці, яке було направлено на підставі звернення особи щодо порушення позивачем вимог законодавства в галузі праці.

Штраф було накладено на позивача (ПАТ КБ «Приватбанк») у зв’язку з тим, що він не надав до перевірки витребувані обласним департаментом Держпраці документи, необхідні для проведення перевірки за скаргою особи.

Колегія суддів КАС ВС вказала, що ГУ Держпраці у Дніпропетровській області є повноважним органом, який забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю на території Дніпропетровської області, до повноважень якого належить проведення перевірок додержання вимог законодавства про працю, у зв’язку із чим наказ про проведення позапланової перевірки є правомірним.

Верховний Суд погодився з висновками суду першої інстанції щодо правомірності постанови відповідача про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати