12 жовтня 2020, 17:30

План влади: 10 кроків боротьби із розповсюдженням COVID-19

Відсьогодні починають діяти нові рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, які були затверджені на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 9 жовтня. Наразі Київ віднесено до «помаранчевої» зони.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Голова комітету ВРУ з питань здоров'я нації Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook розповів про те, що ухвалили на нараді у Президента України.

«Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень», - зазначив Михайло Радуцький.

Зокрема, серед конкретних дій очільник комітету назвав наступні:

1. Тимчасовий перехід ВНЗ на дистанційне навчання.

2. Перенос шкільних канікул. Дату початку канікул має визначити місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня.

3. У червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. З 22:00 заклади мають зачинятись.

4. Президент доручив МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

5. За наказом Президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Зазначається, що закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні.

6. Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19.

7. Залучення інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях.

8. За наказом Президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис до 50 тис на добу. Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.

9. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

10. Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму - запровадження відповідальності власників приміщень. Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.

Скриншот

Для перегляду натисніть на зображення

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати