15 жовтня 2019, 17:37

Що потрібно знати працівнику при отриманні листка непрацездатності

Прес-служба Сьомого апеляційного адміністративного суду

Заповнюється листок непрацездатності закладом охорони здоров’я. Проте, щоб не було проблем з його оплатою, він повинен бути заповнений правильно. Працівник перед тим, як забирати листок непрацездатності з медичної установи, повинен самостійно перевірити усі дані, внесені до нього.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Хто може стати присяжним в Україні: усі роз'яснення".

Про це повідомляє прес-служба Сьомого апеляційного адміністративного суду, зазначає Судова влада України.

Так, обов’язково на лицьовій частині листка непрацездатності (далі - ЛН) повинно бути:

  • підкреслено слово "первинний" або "продовження", у разі продовження зазначається номер попереднього ЛН;
  • назва та місцезнаходження закладу охорони здоров’я(повністю), що підтверджується штампом та печаткою закладу охорони здоров’я "Для листків непрацездатності";
  • дата видачі ЛН (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою зазначається рік);
  • прізвище, ім’я та по батькові непрацездатного вказуються повністю, число повних років цифрами, стать підкреслюється;
  • місце роботи, назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю);
  • відкриття та закриття періоду непрацездатності засвідчується підписом та печаткою лікаря;
  • у графі "Стати до роботи" вказують словами число і місяць, коли приступити до роботи; посаду, прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу охорони здоров’я "Для листків непрацездатності". У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється "Продовжує хворіти" та зазначається номер нового ЛН.

Як зазначається, помарки й виправлення у ЛН не допускаються. У разі виявлення помилки у тексті здійснюється виправлення тексту, що підтверджується записом "Виправленому вірити", підписом лікаря та печаткою "Для листків непрацездатності". На бланку ЛН дозволяється не більше двох виправлень. Якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, ЛН видається за підписом головного лікаря, що засвідчується круглою печаткою закладу охорони здоров ҆ я.

Підставою для призначення  допомоги у випадку тимчасової непрацездатності може бути виданий у встановленому порядку й правильно заповнений  листок непрацездатності. Тому, щоб претендувати і вчасно отримати матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, потрібно самостійно перевіряти правильність виданих листків непрацездатності.

Нагадаємо, у ВККС відреагували на інформацію щодо конкурсу до ВС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати