07 лютого 2020, 11:19

Ще один суд припинив здійснювати правосуддя

Судова влада України

З 06.02.2020 Тростянецький районний суд Вінницької області припинив здійснювати розгляд справ та матеріалів в зв’язку із відрахуванням зі штату суду єдиного діючого суддю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За несплату аліментів - позбавлення прав водія".

Про це повідомляє Судова влада України.

За штатним розписом у суді чотири посади суддів, які  є вакантними.

Канцелярія суду продовжить здійснювати прийом та реєстрацію заяв, позовних заяв громадян та установ, матеріалів і клопотань поліції, обвинувальних актів. Однак здійснити автоматизований розподіл та передати справи та матеріали на розгляд суду не буде можливості у зв'язку з відсутністю суддів.

За зазначених обставин цивільні та адміністративні справи будуть зберігатися у канцелярії суду до призначення суддів або вирішення питання відрядження суддів з іншого суду. Кримінальні провадження, клопотання слідчих органів та справи про адміністративні правопорушення  згідно чинного законодавства будуть направлятися до Вінницького апеляційного суду для вирішення питання їх розгляду в інших судах  області.

Читайте також: "Навчання найманого працівника за рахунок роботодавця: яка сума оподатковується".

Як повідомили Прес-центр судової влади України у Вищій раді правосуддя, на сьогодні через відсутність суддів із повноваженнями не здійснюють правосуддя 10 судових установ,  а саме: у Вінницькій області  – 3 суди; у Донецькій області – 1 суд; у Житомирській області – 1 суд; у Івано-Франківській області – 1 суд; у Львівській області – 2 суди; у Полтавській області  – 1 суд; у Рівненській області – 1 суд.

 При цьому немає жодного судді у семи судах; у трьох судах у штаті є судді, проте у них немає повноважень для здійснення правосуддя.

Проте через те, що повноваження ВККСУ було припинено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (законом №193-IX), а діяльність Комісії у перехідний період визначено не було, наразі процедури добору суддів та кваліфікаційного оцінювання суддів заблоковані.

Як відзначив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, ситуація із дефіцитом кадрів у судах залишається критичною та вимагає негайного реагування держави, зокрема через зміни закону 193-IX.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати