15 вересня 2022, 13:15

Сейм Польщі ухвалив резолюцію щодо отримання компенсацій від Німеччини за Другу світову війну

Польський Сейм переважною більшістю голосів прийняв резолюцію, у якій вимагає від Німеччини відшкодування збитків, завданих під час Другої світової війни. Депутати також звернули увагу на відсутність компенсації за наслідки агресії Радянського Союзу у 1939 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Євродепутати: цінності ЄС та демократія знаходиться в Угорщині під загрозою"

Про це йдеться на сайті Сейму Польщі.

У прийнятій резолюції депутати наголосили, що Польща ніколи не отримувала компенсації за збитки, завдані німецькою державою, або за шкоду, заподіяну її громадянами. Сейм також заявив, що Польща не відмовилася від своїх претензій до Німеччини і закликав німецький уряд «однозначно взяти на себе політичну, історичну, правову та фінансову відповідальність» за всі наслідки, спричинені Польщі та полякам внаслідок розв’язання Третім Рейхом Другої світової війни.

Як зазначили парламентарі, «німецька агресія, окупація Німеччиною Польщі та системний геноцид завдали великої шкоди, страждань, а також матеріальних і нематеріальних втрат». У палаті нагадали, що жорстокість окупантів до людей набувала різних форм: поневолення, примусова праця, пограбування дітей, каліцтво, зґвалтування та вбивства дітей, жінок і чоловіків – громадян Польщі, а сліди геноциду та злочинів були знищені.

«Сейм Республіки Польща заявляє, що належним чином представлена ​​польська держава ніколи не відмовлялася від претензій до німецької держави. Твердження про те, що ці вимоги були відкликані в законному порядку або прострочені, не мають жодних підстав – ні моральних, ні правових», —йдеться в резолюції.

Польські депутати зазначили, що 1 вересня цього року була оприлюднена доповідь, у якій оцінено втрати, завдані внаслідок німецької агресії в 1939-1945 роках. На їхню думку, цей документ «є відправною точкою для ведення відповідних двосторонніх переговорів, які мають увінчатися відповідною реакцією Уряду ФРН, що відповідає вимогам справедливості та правди».

Депутати також звернули увагу на відсутність компенсації за наслідки агресії Радянського Союзу у 1939 році.

«Сейм Республіки Польща констатує, що Польща досі не отримала належної фінансової компенсації та компенсації за завдані матеріальні та нематеріальні збитки польської держави під час Другої світової війни внаслідок агресії Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Ці збитки потребують ідентифікації та представлення необхідної оцінки, яка буде підставою для вжиття відповідних заходів проти російської федерації», — зазначили польські депутати.

Сейм нагадав, що радянська окупація «привела не лише до страждань, спричинених репресіями та депортаціями багатьох тисяч до Сибіру, ​​а й до масових убивств польських громадян – геноциду, в тому числі Катинського розстрілу».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати