13 грудня 2021, 12:48

Сергія Головатого обрано членом Бюро Венеційської Комісії

Пресслужба КСУ

11 грудня на 129-му пленарному засіданні Венеційської Комісії заступника Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого обрано членом Бюро Комісії, яке є її головним керівним органом


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Асоціація правників України виступила із заявою щодо конституційного судочинства"

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

За Статутом Венеційської Комісії до складу Бюро входять сім її членів: Президент, три віцепрезиденти та чотири інші члени Комісії.

Наразі оновлений склад Бюро Венеційської Комісії такий: Президент - представник від Франції; три віцепрезиденти - представники від Ісландії, Мальти і Німеччини; чотири інших членів Комісії - представники від Болгарії, США, Швейцарії та України.

Довідково: Європейська комісія „За демократію через право“, відома як Венеційська Комісія, заснована 1990 року, після падіння Берлінського муру як інструмент невідкладної допомоги в конституційному будівництві під час демократичних змін. З часом вона стала всесвітньо визнаним незалежним міжнародним форумом, який сприяє поширенню Європейської конституційної спадщини, заснованої на тріаді спільних для всієї Європи цінностях – правдивій демократії, правах людини та верховенстві права (правовладді). Натепер державами–членами Венеційської Комісії натепер є всі 47 держав–членів Ради Європи, а також іще 15 держав Азії, Африки, Америки (зокрема: США, Канада, Республіка Корея, Ізраїль, Бразилія, Мексика та ін.). Отже, загалом Комісія нараховує 62 держави–члени.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати