17 червня 2015, 9:25

Секція рекомендувала ВРЮ внести подання про звільнення 86 суддів за загальними обставинами

Прес-служба Вищої Ради Юстиції

16 червня відбулося перше засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад у новосформованому складі. Ухвалено позитивні висновки за результатами розгляду 86 матеріалів про звільнення суддів з посад за загальними обставинами (у відставку, у зв’язку із досягненням 65 років, за станом здоров’я), повідомляє пресс-служба ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Таким чином, ухвалено висновки рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення семи суддів з посад у зв’язку із досягненням ними 65 років.

Секція ухвалила висновок рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення трьох суддів з посад у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я.

Ухвалено висновок рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення 76 суддів з посади у зв’язку з поданням заяви про відставку. Серед них: заяви двох суддів Верховного Суду України – Патрюка Миколи Васильовича та Фесенка Леоніда Івановича. Крім того, секцією ухвалено позитивні висновки стосовно 22 заяв суддів апеляційних судів загальної юрисдикції та семи суддів апеляційних господарських судів різних областей.

Розгляд чотирьох матеріалів стосовно звільнення суддів у відставку було відкладено для додаткової перевірки, зокрема це стосується і звільнення у відставку трьох суддів Донецької області, а саме: судді апеляційного суду Донецької області Єгорової Олени Іванівни, судді Єнакіївського міського суду Донецької області Мірошкіна Олександра Івановича та судді Калінінського районного суду міста Донецька Федорчук Марії Михайлівни. Як відзначив за підсумком засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, ці матеріали стосувалися суддів судів, що знаходяться на окупованих територіях України, тому потребують додаткового вивчення.  

Секція також ухвалила висновок про відмову у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення Люлька Володимира Володимировича з посади судді Тульчинського районного суду Вінницької області у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням. Нагадаємо, що Постановою Верховної Ради України від 04 березня 2014 року № 855-VII суддя був звільнений з посади судді у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього.

Повний перелік розглянутих заяв доступний за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати