27 січня 2022, 19:14

Самокероване авто: у Великобританії визначили, хто нестиме відповідальність за аварії

У Великобританії людина, яка сидить за кермом самокерованого транспортного засобу, більше не буде нести відповідальність за аварії та порушення правил дорожнього руху. Згідно з новим «Законом про автоматизовані транспортні засоби», санкції покладатимуться на виробника або інший орган, відповідальний за отримання дозволу на використання доріг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Гучний голос – не підстава для звільнення. Як британська викладачка відсудила 100 тис. фунтів стерлінгів"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

У звіті юридичних комісій Великобританії рекомендовано чітко розрізняти автоматичні функції, які лише допомагають водінню (наприклад, адаптивний круїз-контроль), а також ті, які повністю беруть на себе управління автомобілем. У цьому випадку особа, яка сидить за кермом, більше не буде водієм, а вважатиметься лише «відповідальним користувачем», якого не можна буде притягнути до відповідальності за правопорушення, що випливають безпосередньо із завдання водіння. Однак відповідальний користувач має інші обов’язки водія: страхування, перевірка вантажу та перевірка безпеки дітей, які мають бути пристебнуті пасками безпеки.

Відповідальність за дорожньо-транспортні пригоди тепер покладається на виробника – уповноважену організацію, яка самостійно керує транспортним засобом та яка отримала дозвіл на використання такого транспортного засобу.

Юридичні комісії стверджують, що їхні пропозиції ґрунтуються на реформах, запроваджених Законом про автоматизовані та електричні транспортні засоби від 2018 р., згідно з яким людям, які отримали травми або пошкодження від транспортного засобу, який їхав сам, не потрібно доводити, що хтось був винен.

У своїй заяві Міністр транспорту Труді Харрісон зазначила: «Розвиток самокерованих транспортних засобів у Великобританії має потенціал революціонізувати подорожі, роблячи щоденні поїздки безпечнішими, простішими та екологічнішими. Ось чому департамент профінансував незалежний звіт юридичних комісій. Я з нетерпінням чекаю повного розгляду рекомендацій урядом».

Юрист фірми «Stephensons» Пол Лафлін зазначив, що ці рекомендації представляють юридичний план майбутнього, а також додав: «Відповідальність завжди була в центрі багатьох аргументів щодо самокерованих транспортних засобів. Ця пропозиція дає більш чітке уявлення про те, на кого покладається ця відповідальність. Хоча виробники автомобілів нестимуть більшу частину юридичного тягаря, водії також будуть нести відповідальність за те, що вони зробили, щоб мінімізувати ризик».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати