29 квітня 2015, 11:41

Розпочалися реформи соцсфери, які "не робилися десятиліттями" - Мінсоцполітики

Урядовий портал

За останні місяці в Україні зроблено кардинальні кроки у реформуванні соціальної сфери, які "не робилися десятиліттями". На цьому наголосив Міністр соціальної політики України Павло Розенко, виступаючи на Міжнародній конференції на підтримку України у Києві.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За його словами, українська влада намагається реагувати на складні виклики, які стоять сьогодні перед Україною як суверенною державою, і водночас йти шляхом реформ. „Адже системне вирішення соціальних проблем громадян України безпосередньо залежить від темпів і якості проведення реформ у нашій державі”, - заявив міністр.

„Паралельно з запровадженою реформою енергетичного сектору, ми модернізували систему надання субсидій, - нагадав Павло Розенко. – Завдяки цьому неминуче підвищення тарифів на енергоносії не зачепить найбідніші категорії наших громадян”.

„По-друге, почалася реформа системи надання пільг, - нагадав глава Міністерства. – Скасовані пільги для чиновників, які залишилися з часів СРСР. В Україні більше не буде привілейованих каст і „звичайних” громадян. Пільги і соціальні допомоги надаватимуться винятково виходячи з рівня доходів людини – адресно, тим, хто їх справді потребує, з різних причин не може працювати чи має дуже низькі доходи”.

Ще одним важливим напрямом реформ назвав міністр легалізацію ринку праці й лібералізацію трудового законодавства. „Ухвалення нового Трудового кодексу, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді, сприятиме виконанню цих завдань”, - переконаний Павло Розенко.

При цьому він висловив вдячність світовій спільноті за надану Україні підтримку. „Робота української влади була б неефективною без допомоги світового співтовариства, - сказав міністр. – У реформуванні пенсійної системи ми плідно співпрацюємо з USAID (Агентством США з міжнародного розвитку). За допомогою Світового банку ми модернізуємо систему надання соціальної допомоги, підвищимо її ефективність. З Урядом ФРН і Кредитною установою для відбудови (KfW) співпрацюємо в питанні підвищення якості надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам”.

„Ми доводимо, що українська влада проводить реальні реформи задля майбутнього країни. Ми працюємо, щоб довести нашу європейську ідентичність і обґрунтовано претендувати в подальшому на безпосереднє членство у Європейській спільноті”, - резюмував міністр соціальної політики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати