24 вересня 2020, 14:48

Російські препарати від COVID-19 в аптеках: аналіз вартості

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

У понеділок російські аптеки почали продавати два препарати проти COVID-19. Кожен з них буде коштувати як середньомісячна пенсія за віком в Росії. МОЗ Росії схвалило амбулаторне застосування двох вітчизняних препаратів від коронавіруса з міжнародною непатентованою назвою Фавіпіравір. Раніше ними лікували тільки інфікованих в російських лікарнях.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як з'ясувало агентство «РИА Новости», роздрібна ціна першого препарату під назвою «Ареплівір» складе 12320 рублів.  Роздрібна ціна препарату повинна бути такою ж, як і за державним постачанням. Таким чином, вартість ліків буде перевищувати мінімальний розмір оплати праці (МРОТ), який становить 12 130 рублів.  В одній упаковці 40 таблеток, їх можна купити за рецептом лікаря. За  результатами третьої фази клінічних випробувань ефективність препарату оцінюється більш ніж в 90%. За словами творців ліків, тривалість захворювання при його застосуванні в порівнянні з контрольною групою пацієнтів зменшується з дев'яти до чотирьох днів. У біологічних пробах 70% пацієнтів, що приймали «Ареплівір», вже на четвертий день фіксується відсутність вірусу. Ускладнень за підсумками клінічних випробувань не виявлено, зазначив генеральний директор компанії-виробника «Промомед» Андрій Младенцев.

Вартість другого препарату російської фармацевтичної компанії «Р-Фарм» - «Коронавір» - 11550 рублів. В упаковці 50 таблеток.  Ціни на обидва препарати ускладнюють доступ до них для найбільш вразливих верств населення, тобто пенсіонерів. У Росії їх більше 43 мільйонів, а середня пенсія становить 14 904 рубля. Ареплівір рекомендується приймати протягом 24 годин з моменту появи симптомів інфекції. Препарат буде продаватися не тільки в Росії: виробник препарату Промомед веде переговори про його доставку до Латинської Америки, Африки та країн СНД, включаючи Казахстан і Узбекистан. МОЗ схвалив «Ареплівір» 25 червня. Його міжнародна непатентована назва - «Фавіпіравір», раніше він застосовувалося при лікуванні лихоманки Ебола.

У Росії для лікування хворих коронавірусом в стаціонарах застосовуються три препарати - «Ареплівір», «Коронавір», а також випускається за підтримки Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) «Авіфавір». Останній поставляється в Білорусію і Казахстан, також є домовленості про постачання «Авіфавіра» в Аргентину, ПАР, Болівію та інші країни.

Джерело: rzeczpospolita.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати